• Yeşiltepe'de 18 Uygulaması Meclisten Geçti
  • Yeşiltepe'de 18 Uygulaması Meclisten Geçti
Ergene

Yeşiltepe'de 18 Uygulaması Meclisten Geçti

  • 06 Kasım 2023
  • 1174 Kez Okundu

Ergene Belediyesi’nin Kasım ayı olağan meclis toplantısı Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel başkanlığında gerçekleştirildi.

Ergene’nin Yeşiltepe Mahallesi’nde ikamet eden 803’ü borçlu, 408’i alacaklı olmak üzere bin 211 hak sahibinin toplamda 2,5 hektarlık son derece geniş bir alanda on binlerce kişiyi ilgilendiren konunun çözümü için önemli bir adım atıldı. Gündem maddeleri ile ilave gündem maddelerini tek tek görüşerek karara bağlayan meclis üyeleri Yeşiltepe Mahallesinde ikamet eden binlerce kişiyi ilgilendiren Yeşiltepe Mahallesi Uygulama İmar Planı Revizyonu konulu 18.10.2023 tarih ve 36 sayılı İmar Komisyon Raporunu da görüştüler. Salih Tıknas başkanlığındaki İmar Komisyonunda CHP’li üyeler Ali Cengiz Yürük ve Merdin Cantaş’ın komisyon raporuna kabul oyuna karşılık AK Partili üyeler Halil İbrahim Cebeci ve Erol Yürük’ün ret oyuyla oy çokluğu ile kabul edilen komisyon raporu mecliste de görüşülerek karara bağlandı. Böylece Yeşiltepe Mahallesi’nin kanayan yarası imar konusunda 18 uygulaması çalışmalarına geçilerek önemli bir adım atıldı.

Konu ile ilgili olarak kısa bir değerlendirmede bulunan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Bu karar ile Yeşiltepe halkına verdiğimiz sözü yerine getirmiş olmanın mutluluğunu, onurunu ve haklı gururunu yaşıyoruz. Şimdi arkadaşlarımız çalışmalarına devam ediyorlar. Halk arasında 18 uygulaması olarak da bilinen Kadastral nitelikteki taşınmazlarda bütün sosyal tesislerin, yeşil alanların, kültürel alanların, yolların ayrılarak parsellerin yola cepheli şekilde inşaat yapılabilir hale getirilmesi işlemini tamamlayarak Yeşiltepeli vatandaşlarımızın sorununu çözüme kavuşturacağız. Böylelikle Yeşiltepe Mahallemizin imar konusundaki sorununu Ergene’nin gündeminden çıkaracağız” dedi.