• 8. Geleneksel Boza Festivali Gerçekleştirildi
  • 8. Geleneksel Boza Festivali Gerçekleştirildi
Ergene

8. Geleneksel Boza Festivali Gerçekleştirildi

  • 31 Ekim 2023
  • 1172 Kez Okundu

Ergene Belediyesi 8.Geleneksel Boza Festivali büyük bir yoğunluk içinde gerçekleşti. Velimeşe mahallesinde düzenlenen festivalde Ergene Belediyesi yeni bir kütüphanenin de açılışını gerçekleştirdi.

Ergene Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilerek düzenlenen Boza Festivali bu sene Bozanın yapıldığı Velimeşe mahallesinde düzenlendi. Festival programında ilk önce Ergene Belediyesi Kapalı Spor Salonu içine yapılan Öğretmen Avukat İbrahim Aydın Okuma Kitaplığının açılışı gerçekleşti Ergene Belediyesi Velimeşe mahallesinde bu hizmetiyle yepyeni bir kütüphane kazandırdı. Kütüphane açılışının ardından Festival korteji gerçekleşti. Binlerce vatandaşın katıldığı festival korteji Atatürk anıtına çiçek bırakılarak tamamlandı. Ardından Tekirdağ’ın coğrafi işaret almış olan Meşhur Velimeşe bozasından misafirlere ikram edildi. Boza ikramının adından Trakya davul şov ve Zumba gösterileri gerçekleşti. Gecede son olarak da Cüneyt Şentürk Konser verdi.

Velimeşe mahallesinde düzenlenen Ergene Belediyesi 8. Geleneksel Boza Festivaline Ergene İlçesinin diğer mahallelerinden de katılım oldu. Çok güzel bir Boza Festivali olduğunu belirten misafirler Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’e böyle güzel bir organizasyon düzenledikleri için teşekkür ettiler.

 

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Festivalde yapmış olduğu konuşmasında, “Ergene Belediyesi olarak tarihimize sahip çıkıyor, meşhur Velimeşe bozamızı en iyi şekilde tanıtmaya devam ediyoruz. Geçmiş senelerde olduğu gibi bu senede festivalimize katılım oldukça yüksek, Ergenemizin tüm mahallelerinden vatandaşlarımızla bu akşam burada bir aradayız. Herkese iyi eğlenceleri diliyorum” dedi.

 

CANSEL SÖZER