• Ergene'de Fener Alayı
  • Ergene'de Fener Alayı
  • Ergene'de Fener Alayı
Ergene

Ergene'de Fener Alayı

  • 01 Eylül 2023
  • 1653 Kez Okundu

30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu Ergene’de akşam düzenlenen fener alayı programı ile taçlandırıldı. Sağlık mahallesinde gerçekleşen fener alayı programına vatandaşlar Belediyenin dağıtmış olduğu fenerler ile katıldı.

30 Ağustos Zafer Bayramı Ergene’de tören ve çeşitli etkinlikler ile kutlanırken Ergene Belediyesi tarafından Sağlık mahallesinde fener alayı programı düzenlendi. Yüzlerce kişi Sağlık mahallesinde düzenlenen fener alayı etkinliğine katılırken hep birlikte söylenen marşlar eşliğinde Sağlık Mahallesi Pazar alanından Seyit Onbaşı parkına kadar yürüyüş gerçekleşti.

Cumhuriyetin 100. Yılına Özel 1923 Metrelik Bayrak Açıldı
Sağlık mahallesi Pazar alanından başlayan fener alayı kortejinde Ergene Belediyesi Cumhuriyetin 100. Yılına özel olarak hazırlattığı 1923 metrelik Türk bayrağını açtı. Yüzlerce vatandaş dev Türk bayrağı ile marşlar eşliğinde Seyit Onbaşı parkına kadar yürüdü. Seyit Onbaşı parkında sona eren fener alayının ardından konuşma yapan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel,  “30 Ağustos Zafer Bayramımızın 101. Yıl dönümü kutlu olsun. Ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği bu güzel vatanda en iyi şekilde sahip çıkmaya devam edeceğiz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız Ergene’de gündüz ve akşam düzenlenen programlarla büyük bir coşku içinde kutlandı. Bize bu mutluluğu ve bu gururu yaşatan Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını şükran ve minnetle anıyorum” dedi.

Sağlık mahallesinde gerçekleşen fener alayı programına Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Başkan yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri, Siyasi parti temsilcileri, Mahalle muhtarları, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve yüzlerce vatandaş katıldı.