• Çocuk Akademisi Kayıtları Başladı
  • Çocuk Akademisi Kayıtları Başladı
  • Çocuk Akademisi Kayıtları Başladı
Tekirdağ

Çocuk Akademisi Kayıtları Başladı

  • 15 Ağustos 2023
  • 4974 Kez Okundu

Çerkezköy Belediyesi tarafından açılan ve 48-69 aylık arası çocuklarımıza hizmet veren Çocuk Akademisi’nin kayıtları başladı.

Çerkezköy Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından açılan Çerkezköy Belediyesi Çocuk Akademisi’nin kontenjanının 48 kişi olduğunu belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “2022-2023 eğitim-öğretim yılında hizmete açtığımız Çocuk Akademimiz bu yıl da hizmet vermeye devam edecek. Çerkezköy Belediyesi Çocuk Akademisi’ne 48 ayından gün almış, 70 ayından gün almamış çocuklarımızın başvurularını alacağız. Çocuk Akademimize kayıtları kabul edilen yavrularımıza bu yıl da ücretsiz eğitim, ulaşım ve beslenme desteği sağlayacağız” dedi.

Çerkezköy Belediyesi Çocuk Akademisi’nin Cumhuriyet Mahallesi’nde daha önce Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Kreş ve Gündüz Bakımevi olarak kullanılan binada hizmet verdiğini söyleyen Başkan Akay, “Büyükşehir Belediyemiz tarafından Kreş ve Gündüz Bakımevi olarak kullanılan binanın tahsisi Çerkezköy Belediyesi’ne tekrar yapıldı. Yaptığımız tadilat ve bakımın ardından burasını Çerkezköy Belediyesi Çocuk Akademisi olarak 2022-2023 eğitim-öğretim yılında hizmete açtık” diye konuştu.

Başkan Akay, “Çocuk Akademimize bu yıl da 48 öğrenci alacağız. Çerkezköy Belediyesi İletişim Merkezi’ne yapılan başvurular, öğrencilerimizin ailelerinin sosyo-ekonomik durumlarına göre değerlendirilmeye alınacak. Öncelikle tek ve çalışmak zorunda olan annelerin çocukları, ardından ailelerin gelir durumuna göre çocukların kayıtları yapılacak. Önceliğimiz ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları olacak. Yapılacak testler ve değerlendirmenin ardından 48 kişilik kontenjanımızın dolması ile birlikte Çocuk Akademimiz hafta içi her gün 09.00-16.00 saatleri arasında yavrularımıza açık olacak. Çocuk Akademimizde ücretsiz olarak eğitim, ulaşım ve beslenme desteği sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ