• Tekirdağspor'un Yeni Başkanı Daşdan Oldu
Tekirdağ

Tekirdağspor'un Yeni Başkanı Daşdan Oldu

  • 15 Temmuz 2022
  • 1280 Kez Okundu

Tekirdağspor yeni sezon öncesi gerçekleştirdiği Olağanüstü genel kurulunda, tek liste ile seçime gidilirken, iş insanı Ekrem Daşdan Tekirdağspor’un yeni başkanı seçildi.

 

 

Tekirdağspor’un olağanüstü Genel Kurulu Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda gerçekleştirildi. Düzenlenen kongreye Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet Üzgün ve Tekirdağspor delegeleri katıldı. Divan kurulunun oluşturulmasının ardından saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan olağanüstü genel kurulda seçim maddelerine geçilmesi üzerine Tekirdağspor Başkanı Mülahim Kuru faaliyet raporu ile ilgili konuşmalarda bulundu.

Mülahim Kuru’dan Büyük Fedakarlık 
Tekirdağspor’dan alacaklarını tahsil etmeyeceğini ve para üzerinde bulunan temliğin kaldırılacağını belirten Mülahim Kuru;  “Yaklaşık kendi cebimden 3 Milyon lira para ödemiştim. Bunu kulübe bağışlıyorum. Kendi döneminden yaklaşık 800 bin lira borç kaldı. Bunu da ödeyeceğim. Kulübe göreve geldiğimden beri hiçbir borç bırakmayacağım. Görev yaptım 3,5 yılda Tekirdağspor’u 1lira borçlu bırakmıyorum. Bu da Türkiye’de bir ilktir. Bundan sonra Tekirdağspor’a kim gelecekse aynı özveriyi göstermelerini diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından seçime tek liste halinde giren Ekrem Daşdan Tekirdağspor’un yeni başkanı oldu.

“Basamakları Teker Teker Tırmanacağız”
Seçimli olağanüstü kongrede teşekkür konuşması yapan Ekrem Daşdan hedeflerinin 3. Lig olduğunu ifade ederek;” Tekirdağ spor şuan için BAL liginde mücadele etmektedir. Bizlerin ilk  hedefi 1992-2003 yılları arasında profesyonel ligde oynayan bu şanlı şehir takımımızı tekrar 3 lige kazandırmaktır. Tabi asıl ve nihai hedefimiz bu şehirin güzide takımının gönlümüzde geçen yeri 5 yıl 10 yıl içinde, inanarak söylüyorum Süper Lig için mücadele eden hatta orada oynayan bir takım haline getirmektir. Bu hedef burada bulunan bazı kişilere zor ulaşılmaz gelebilir. Fakat unutmayalım ki biz bir Spor kulübüyüz dolayısıyla hedefimiz ve gayemizde bu sporun temsil edildiği en tepe noktası neresiyse oraya ulaşmaktır. Bu hemen olmayacaktır 5 sene 10 sene sürecektir fakat olacaktır olmak zorundadır. Tüm şehir arkamızda olursa herkes birlik olursa önce 3 lig daha sonra basamakları teker teker aşarak bu hedefe ulaşmak için hepbirlikte el ele omuz omuza vererek başaracağımıza inanıyorum. Ben buna inanıyorum yönetimime güveniyorum en önemlisi bu şehirde yaşayan herkesin bu heyecana ortak olacağını biliyorum. Taraflı tarafsız herkesin desteğini bekliyoruz herkesin bu takımın başarısı için birlik beraberlik içinde olması gerektiği düşünüyoruz. Tekirdağ spor Tekirdağ da yaşayan, bu şehirde doğmuş büyümüş şuanda başka bir şehirde yaşayan bu şehirden geçimini sağlayan herkesin en önemli MARKASI olması için ne gerekiyorsa yapılacaktır. Yapacaksınız yapacağız   hepinizin buna tam destek vereceğinizi biliyorum inanıyorum. Hatalarımızda bizi uyaracak başarımızda alkışlayacak en önemlisi yanımızda ve  arkamızda duracak bu şehirin insanları  bu şehirin büyükleri bizim en büyük gücümüz olacaktır” şeklinde konuştu.

Tekirdağspor Yönetimi şu isimlerden oluştu; Ekrem Daşdan, Kamil Özer, Mehmet Önder Önen, Zafer Arpacı, Ersan Özcan, Hilmi Kıldıran, Arif Cenk Erensoy, Ercan Üstün, İbrahim Cenk Serim, Alperen Meral, Soydan Sabri Piker, Yakup Gazi Tantan, İsmail Satık, Uğur Tugay Karabacak, İsmail Erol, Abdullah Yalçın, Hikmet Değirmenci

HABER MERKEZİ