• Çocuk Atölyesinde 2'Inci Dönemi Sona Erdi
  • Çocuk Atölyesinde 2'Inci Dönemi Sona Erdi
  • Çocuk Atölyesinde 2'Inci Dönemi Sona Erdi
  • Çocuk Atölyesinde 2'Inci Dönemi Sona Erdi
Tekirdağ

Çocuk Atölyesinde 2'Inci Dönemi Sona Erdi

  • 13 Temmuz 2022
  • 2864 Kez Okundu

Çerkezköy Belediyesi tarafından Atatürk Kültür Merkezi’nde 5-6 yaş arası 65 çocuğun katılımı ile açılan 2’inci dönem çocuk atölyesini tamamlayan çocuklara sertifikaları verildi.

Çerkezköy Belediyesi 2’inci dönem çocuk atölyesi’ne 5-6 yaş arasında toplam 65 çocuk katılarak 4 farklı branşta eğitim aldığını ve düzenlenen sertifika töreni ile 2’inci dönem çocuk atölyesinin sona erdiğini belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay; “Atatürk Kültür Merkezimizde 60-72 ay aralığındaki çocuklarımız için açtığımız Çocuk Atölyemizde Yaratıcı Drama, Akıl ve Zeka Oyunları, Yaratıcı Resim ile STEM (Bilim, Teknoloji, Matematik ve Mühendislik) branşlarında ücretsiz eğitimler verildi. Konusunda uzman eğitmenler tarafından verilen kurslarımızda çocuklarımız hem eğlenerek, hem de öğrenerek güzel vakit geçirdiler” dedi.
“65 Çocuğumuzla 2’inci Dönemi Tamamladık” 
Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Atatürk Kültür Merkezi’nde okul öncesi Çocuk Atölyemizde 2. Dönem eğitimlerimizi tamamladık. Bu vesile ile çocuklarını bizlere güvenerek emanet eden velilerimize ve Çocuk Atölyemizde görev alan eğitmenlerimize teşekkür ediyor, minik yavrularımıza başarılı bir eğitim-öğretim hayatı diliyorum” ifadelerini kullandı.
Çerkezköy Belediyesi Çocuk Atölyesinin 2’inci dönemini bitiren çocuklara sertifikaları verilirken; çocukların kurs süresince yaptığı eserler de kendilerine hediye edildi. Ayrıca Down sendromlu İnci’nin hayat hikayesini konu alan ‘Downsendrella’ adlı kitap da Çocuk Atölyesini tamamlayan çocuklarımıza hediye edildi. Programda ayrıca, çocukları için Atatürk Kültür Merkezimizde düzenlenen sertifika törenine katılan veliler, yanlarında getirdikleri kıyafetleri, Kızılpınar Kültür ve Sanat Merkezi'nde bulunan El Ele Butik Mağazamıza bağışlamak amacıyla Çerkezköy Belediyesi çalışanlarına teslim ettiler.