• Büyükşehirin Otoparkları Neden Pahalı
  • Büyükşehirin Otoparkları Neden Pahalı
  • Büyükşehirin Otoparkları Neden Pahalı
Çorlu Güncel

Büyükşehirin Otoparkları Neden Pahalı

  • 08 Temmuz 2024
  • 529 Kez Okundu

Çorlu’da Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine ait otoparkların Çorlu Belediyesi’nin otoparklarına göre daha pahalı olması tepki çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde Tekirdağ Büyükşehri Belediyesi ve Çorlu Belediyesi otoparklara yüzde 50 zam yapmıştı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ait otoparkların daha pahalı olması esnafın ve vatandaşların tepkisini çekiyor. 1 saatlik ücret Çorlu Belediyesi otoparkında 30 lira olurken, büyükşehir belediyesinin otoparkında 35 lira. Aylık abonelik ise Çorlu Belediyesi’nde 900 lira büyükşehir belediyesinin otoparkında ise 1500 lira. Otoparkların farklı ücretlerde olmasına vatandaşlar tepki gösterirken zamların geri alınmasını istiyor. 

AYLIK ABONELİK ÇORLU BELEDİYESİNDE 900 LİRA, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE 1500 LİRA

Yerel seçimler sonrasında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çorlu Belediyesi kendilerine ait olan otoparklarda zam yaptı. Yüzde 50 oranında yapılan zamlar sürücülerin tepkisini çekiyor.   Yapılan yeni zamla birlikte Çorlu Belediyesi’nin tarifesi tarife 1 saati 30 lira olarak belirlendi. Tarifeye göre 1 saat 30 lira olurken, 1-2 saat 33 lira, 2-3 saat 36 lira, 3-4 saat 39 lira 4-5 saat 42 lira, 5-6 saat 45 lira günlük 75 lira ve aylık abonelik 900 lira olarak belirlendi. Atatürk Meydanı’ndaki otoparkı ve Çorlu’da bazı noktalarda otoparkları işleten büyükşehri belediyesinin tarifesi ise, 1 saat 35 lira, 1-3 saat arası 45 lira, 3-5 saat 60 lira, 5-7 saat 70 lira, 10-24 saat 200 lira aylık abonmanlık ise 1500 lira olarak belirlendi. 

AYNI ŞEHİRDE İKİ FARKLI FİYAT TARİFESİ OLMAZ 

Kumyol Caddesi üzerinde belediye binasının arkasında yer alan otoparkı işleten Çorlu Belediyesi’nde fiyat tarifesi başka olurken, Atatürk Meydanı’nda büyükşehir işlettiği otoparkta fiyat tarifesi başka olması tepki çekiyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sadece Atatürk Meydanı’nda değil Mandıracı Caddesi üzerindeki açık otoparkı da işletiyor. Çorlu’da otoparklardaki fiyat farklılıklarının ortadan kalmasını isteyen vatandaşlar otoparkların ucuz olmasını istedi. 

İMDAT ŞAHİN