• Mahalleli Lağım Sularına Tepki Gösterdi
Çorlu Güncel

Mahalleli Lağım Sularına Tepki Gösterdi

  • 14 Haziran 2024
  • 429 Kez Okundu

Nusratiye Mahallesi’nde kanalizasyon borusunun patlaması nedeniyle lağım kokularına tepki gösteren vatandaşlar, toprak kayması nedeniyle de tedirgin olduklarını dile getirdi.

Nusratiye Mahallesi Derman 3. Kümeevler mevkiinde TESKİ deposunun bulunduğu alanda kanalizasyon borusunun patladığı ifade edildi. Mahalle halkı zaman zaman su baskınları ile mücadele ederken diğer taraftan da kötü koku ile karşı karşıya kaldı. Çorlu Belediyesi, TESKİ ve Büyükşehir Belediye ekiplerini birkaç kez aradığını ifade eden mahalle sakinleri, yetkililerden çözüm isteklerini dile getirdi. Meydana gelen kaçak nedeniyle heyelan riski de oluşan mahallede, vatandaşlar duruma tepki gösterdiler. 

HEYELAN RİSKİ DE VAR 

Yaşanan sorunla ilgili konuşan mahalle sakinleri, “Geçtiğimiz aylarda kanalizasyon borusunun patlaması sebebiyle evimizin bahçesini su bastı. Bununla birlikte pis kokuyla da mücadele etmek zorunda kaldık. Yetkilileri defalarca aramamıza rağmen henüz olumlu bir cevap alamadık. Zamanla su aşımından dolayı heyelan riski de oluştu mahallemizde. Yukarıdan su ile birlikte toprak yığınları da mahallemizi doldurmaya başladı. Yetkililerden bir an önce çözüm bekliyoruz” dedi. 

İMDAT ŞAHİN