• Gazetemiz Yazdı, Binanın Güvenliği Yine Alındı
  • Gazetemiz Yazdı, Binanın Güvenliği Yine Alındı
Çorlu Güncel

Gazetemiz Yazdı, Binanın Güvenliği Yine Alındı

  • 03 Haziran 2024
  • 382 Kez Okundu

Çorlu’da Nusratiye Mahallesi Kömürcü Caddesi üzerinde bulunan metruk binanın girişleri bir kez daha kapatılarak güvenliği alındı.

Gazetemizin sürekli gündeme getirdiği metruk binanın girişleri birçok kez kapatılmıştı. Madde bağımlıları uyuşturucu içmek için sürekli girişlerdeki tuğlaları kırarak tekrar içeri girip uyuşturucu kullanıyordu. Gazetemiz en son 29 Nisan 2024 tarihinde Kömürcü Caddesi üzerindeki metruk binayı tekrar gündeme getirdi. Gazetemizin gündeme taşımasıyla birlikte binanın girişleri tekrar kapatıldı ve bu kez tuğlaların kırılmaması için duvarlar sıvandı. 

MADDE BAĞIMLILARI BİNAYİ MESKEN EDİNMİŞTİ

Gazetemizin daha önce gündeme taşıdığı binanın girişleri Çorlu Belediyesi tarafından 2021 yılında örülmüştü. 2023 yılı içerisinde madde bağımlıları örülmüş olan duvarı yine yıkarak binaya girmeye devam etti. Gazetemizin tekrar konuyu gündeme taşımasıyla birlikte binanın duvarları yine örüldü, gazetemiz en son 29 Nisan tarihinde Metruk binayı gündeme taşıdı, gazetemizin konuyu gündeme taşımasıyla birlikte metruk bina bir kez daha kapatıldı.  Kendilerine bir delik bulan madde bağımlıları binanın içine girip uyuşturucu kullanması mahalle sakinlerini tedirgin ediyordu. 

BİRÇOK KEZ KAPATILDI, BAĞIMLILAR KENDİLERİNE GİRECEK YİNE DELİK BULDU 

Birçok kez girişleri kapatılan metruk binanın girişleri yine madde bağımlıları tarafından kırılıp içine giriliyordu. İçeri giren madde bağımlıları içerde uyuşturucu kullanması mahalle sakinlerini tedirgin ediyordu. Metruk binayla ilgili gazetemize konuşan mahalle sakinleri, “Buradaki binanın girişleri birçok kez kapatıldı fakat bağımlılar mutlaka kendilerine girecek bir yer buluyordu. Tuğlaları kırıp kendilerine delik açıyordu, şimdi tekrar kapatıldı inşallah bir daha gelmezler” dedi. 

MAHALLE SAKİNLERİ UYUŞTURUCUDAN DERTLİ 

Girişleri kapatılan metruk binada daha önce uyuşturucu içildiğini belirten mahalle sakinleri gazetemize konuştu. “Burasının haberini sizlerde yapıyorsunuz, maalesef boş bina olduğu için bağımlılar bir şekilde kendilerine giriş bulup içerde uyuşturucu içiyor. Mahallemizde bağımlı görmek istemiyoruz, gençlerimizin zehirlenmesini istemiyoruz” dedi. 

İMDAT ŞAHİN