• Ergene'de Muhtarlar Günü Kutlandı
  • Ergene'de Muhtarlar Günü Kutlandı
  • Ergene'de Muhtarlar Günü Kutlandı
Ergene

Ergene'de Muhtarlar Günü Kutlandı

  • 20 Ekim 2023
  • 1041 Kez Okundu

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Ergene’de bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Ergene Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma töreninin ardından Marmaracık Göl Restoranda muhtarlar günü vesilesi ile kahvaltı programı düzenlendi.

19 Ekim Muhtarlar Günü ülke genelinde olduğu gibi Ergene’de de kutlandı. İlk olarak Ergene Kaymakamı Kadir Duman, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, siyasi partilerin ilçe başkanları ve temsilcileri, birim müdürleri, daire amirleri Ergene Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Doğru ve Ergeneli muhtarların katılımıyla Marmaracık Demokrasi Meydanı’nda yer alan Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Ergene Muhtarlar Derneği adına Velimeşe Mahallesi Muhtarı Mehmet Erkul gerçekleştirdi.

Konuşmanın ardından ise yine Marmaracık Mahallesi’nde yer alan Göl Restoranda Kaymakam Duman, Başkan Yüksel protokol üyeleri, muhtarlar ve eşlerinin katılımıyla kahvaltı programı düzenlendi. Ergene Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Doğru ile Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’in kısa birer konuşma gerçekleştirdiği kahvaltıda Başkan Yüksel, 19 Ekim Muhtarlar Gününün 2015 yılında yayımlanan Başbakanlık genelgesi ile kutlanmaya başladığını kaydederek o tarihten bu yana Ergene Belediyesi tarafından da kutlandığını söyledi.

Ergene Belediyesi olarak aynı amaç doğrultusunda çalıştığımız muhtarlarımızla el ele vererek vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz ve bundan dolayı büyük bir onur ve gurur duyuyoruz diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Demokrasimizin ve yerel yönetimlerin yapı taşlarından olan muhtarlar yerel yönetimler ile vatandaşlar arasında köprü görevi görüyor. Mahallede yaşayan vatandaşlarımızın sorununu, ihtiyaçlarının neler olduğunu bizlerden önce belediyeden önce muhtarlar biliyor, görüyor ve tespit ediyor. Bu taleplerin bizlere iletilmesi ile de sorunlara kısa sürede çözüm imkanına kavuşmuş oluyoruz. Büyük bir fedakarlıkla görevlerini icra eden ve halkımızın sesi olan muhtarlarımızın gününü bir kez daha kutluyorum. Bizler de Ergene Belediyesi olarak muhtarlarımızdan gelen talepleri halkımızın talebi olarak biliyor, görüyor ve o şekilde değerlendiriyoruz. Mahallerimize, muhtarlarımıza hangi projenin sözünü verdiysek hangi taahhütte bulunduysak hepsini yerine getirdik, henüz proje aşamasında olanları da en kısa sürede tamamlayarak hep birlikte halkımızın hizmetine açacağız.  19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesi ile İlçemizin 17 mahallesinde vatandaşlarımızın sorunlarını bize ileten muhtarlarımızın gününü bir kez daha kutluyor, saygı ile selamlıyorum” diye konuştu.

HABER MERKEZİ