• Çerkezköy Belediyesi'nden 9 Bin Aileye Gıda Yardımı
  • Çerkezköy Belediyesi'nden 9 Bin Aileye Gıda Yardımı
  • Çerkezköy Belediyesi'nden 9 Bin Aileye Gıda Yardımı
Tekirdağ

Çerkezköy Belediyesi'nden 9 Bin Aileye Gıda Yardımı

  • 06 Mayıs 2022
  • 4295 Kez Okundu

Çerkezköy Belediyesi tarafından hayırseverlerin katkıları ve Çerkezköy Belediyesi öz kaynakları ile Ramazan ayında toplam 9 bin aileye gıda yardımı yapıldı.

 

 

4 bin adedi Çerkezköy Belediyesi’nin öz kaynakları ve 5 bin adedi de Çerkezköy Belediyesi tarafından başlatılan Komşu Paket kampanyasına katılan hayırseverlerin bağışları ile oluşturulan toplam 9 bin adet içerisinde temel ihtiyaç maddelerinden oluşan gıda yardım paketi Ramazan ayında Çerkezköy’de ikamet eden ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı.

Yardımlar Ramazan Ayı İçerisinde Ulaştırıldı
Artan hayat pahalılığı ve düşen alım gücü nedeni ile sıkıntılı günler geçiren vatandaşlarımızın yardımına bu Ramazan ayında da Çerkezköy Belediyesi yetişti. Çerkezköy Belediyesi öz kaynakları ve yine Belediye tarafından başlatılan Komşu Paket kampanyasına katılan hayırseverlerimizin desteği ile Ramazan ayında ihtiyaç sahibi 9 bin aileye içerisinde 200 liralık temel ihtiyaç maddelerinden oluşan gıda yardım paketlerinin ulaştırıldığını belirten Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Ramazan ayı başında başlattığımız Komşu Paket kampanyamıza yaklaşık 5 bin gıda paketi yardımında bulunan hayırsever hemşehrimize çok teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun, hayırlarını kabul etsin. Belediyemiz internet sitesi üzerinden online olarak satın aldıkları 200 TL’lik gıda paketleri ihtiyaç sahibi ailelere Ramazan ayı içerisinde ulaştırıldı” dedi.

5 Bin Adet Gıda Yardımını Hayırseverler Üstlendi
Hayırseverlerin 5 bin gıda paketi yardımının yanı sıra Çerkezköy Belediyesi’nin de kendi öz kaynakları ile 4 bin adet gıda paketi dağıttığını belirten Başkan Akay, “Hayırseverlerimizin desteği ve öz kaynaklarımız ile toplamda 9 binin üzerinde gıda paketini Ramazan ayı içerisinde Belediyemize müracaat eden ihtiyaç sahibi ailelerimizin adreslerine götürerek teslim ettik. Bu zor günlerde bir nebze de olsa dar gelirli, ihtiyaç sahibi ailelerimizin aile bütçelerine küçük te olsa katkıda bulunduk” dedi.

Herkesten Allah Razı Olsun
Komşu Paket Kampanyası’na destek olan hayırseverlere ve gıda paketlerinin evlere ulaşmasında emeği olan Belediye çalışanlarına bir kez daha teşekkür eden Başkan Akay, “Her Ramazan ayında olduğu gibi bu yıl da bizleri yalnız bırakmayan, Komşu Paket kampanyamıza omuz veren, destek olan herkese çok teşekkür ediyorum. Hepsinden Allah razı olsun” diyerek sözlerini tamamladı.