• Marmaraereğlisi'nde İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda Kolisi Dağıtılacak
  • Marmaraereğlisi'nde İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda Kolisi Dağıtılacak
  • Marmaraereğlisi'nde İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda Kolisi Dağıtılacak
Tekirdağ

Marmaraereğlisi'nde İhtiyaç Sahibi Ailelere Gıda Kolisi Dağıtılacak

  • 06 Nisan 2022
  • 4045 Kez Okundu

Marmaraereğlisi Belediyesi Ramazan ayı kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi yardımı başlattı.

Yıl boyunca sosyal belediyecilik anlayışıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere, gıda yardımında bulunulacak. Tarım Kredi Kooperatifi tarafından hazırlanan ve Ramazan ayı içerisinde dağıtımı yapılacak olan yardım kolilerini, Marmararereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata tarafından teslim alındı.
Marmaraereğlisi Belediyesi ekipleri, Tarım Kredi Kooperatifi Müdürlüğü tarafından oluşturulan, içinde temel gıda maddelerinin olduğu paketleri, ücretsiz bir şekilde Marmaraereğlili vatandaşlara ulaştıracak. Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, sosyal yardımlaşmanın en üst düzeyde yaşandığı Ramazan ayı ile çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.
“Ramazan Ayı birlik, beraberlik ve paylaşma ayıdır”
Başkan Ata, Ramazan ayının birlik, beraberlik ve paylaşma ayı olduğunu ifade ederek, “Marmaraereğlisi’nde yaşayan dar gelirli ailelerimize Ramazan yardım paketi dağıtacağız. İlçemizde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, Mübarek Ramazan ayında sofralarını bereketlendirmeleri için Yeniçiftlik Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Sayın Cumhur Küreşoğlu’ndan erzak paketlerini teslim aldık. İçeriği farklı ürünlerden, temel gıdalardan oluşan yiyecek paketleri, personelimiz tarafından vatandaşlarımıza teslim edilecek. Tüm vatandaşlarımızın; paylaşmanın, birlik ve beraberliğin daha da önem kazandığı Ramazan ayını, en içten duygularımla tebrik ediyorum” dedi.