Ergene

Ek Dersliklerin Temeli Atıldı

  • 09 Nisan 2018
  • 736 Kez Okundu
  • Ek Dersliklerin Temeli Atıldı
  • Ek Dersliklerin Temeli Atıldı
  • Ek Dersliklerin Temeli Atıldı

Ergene Vakıflar Mahallesi’nde Vakıflar Ortaokulu’na yapılacak ek beş derslik için temel atma töreni gerçekleştirildi.

Törene Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Ergene kaymakamı Fatih Kızıltoprak,Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ve Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Vakıflar Mahallesi muhtarı Vahdet Aksan ve çok sayıda vatandaş katıldı.Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vakıflar Mahallesi Muhtarı Vahdet Aksan, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel,  İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan’ın ardından Vali Ceylan konuştu.

65 OKUL PROJE HALİNDE

Vali Mehmet Ceylan, “Bu temel atma törenleri insana gurur veren, hepimizi sevindiren gelişmeler. İlimizde güzel bir eğitim hamlesi gerçekleştiriyoruz. Eğitim kurumlarımızın fiziki şartlarını iyileştirmek adına ciddi adımlar atıyoruz. Şu anda ilimiz genelinde gerek devlet, gerek yerel yönetimler gerekse hayırseverler tarafından yapımına başlanmış olan toplamda 65 okul projemiz var. Ergene İlçemizde ikili eğitim yapan 2 okulumuz var. Bu projenin bitimi ile tekli eğitime geçeceğiz.  Bu projelerimizin hayat bulması ile 2019 yılında, tekli eğitime geçiş ve eğitimde fiziki şartları iyileştirme hedeflerimize ulaşmış olacağız.” dedi.

HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR

 Konuşmasında hayırseverlerin eğitime katkısına değinen Vali Ceylan, “ Hayırseverimiz Matra Yapı A.Ş. ye  eğitime katkılarından dolayı şükranlarımı arzediyorum.  Hayırseverlerimizin katkısı ile planladığımız hedeflere daha kısa zamanda ulaşacağız. Bu anlamda katkısı bulunan tüm hayırseverlerimize ve şu an temel atma törenini gerçekleştirdiğimiz ek binamızın  yapımına emek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Okulumuzun eğitim camiasına ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Mehmet Ceylan tarafından hayırsever Matra Yapı A.Ş. adına Burçin Özcan’a plaket takdim edildi. Plaket takdiminin ardından  kurban kesimi ve dualarla  ek derslik binasının  temeli atıldı.

ZAFER KURT