Çorlu Güncel

İlçe Başkanı Karaca, Güreş Alanını Terk Etti

  • 10 Haziran 2019
  • 696 Kez Okundu
  • İlçe Başkanı Karaca, Güreş Alanını Terk Etti

6’ıncı Kızılcıklı Mahmut Güreşlerine katılan AK Parti Ergene İlçe Başkanı Cem Karaca ve yönetimi CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer’in konuşmasından sonra güreş alanını terk etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer 6’ıncı Kızılcıklı Mahmut Güreşleri’nde yaptığı konuşmadan rahatsız olan AK Parti Ergene İlçe Başkanı Cem Karaca ve yönetimi, Candan Yüceer’in konuşması devam ederken alanı terk etti. Candan Yüceer’in konuşmasında İstanbul seçimlerini kastederek haksızlık yapıldığı vurgusu yapması ve bilinen karıncanın sutaşıma hikâyesini hatırlatması üzerine AK Parti yönetimi alandan ayrıldı.

“CUMHURBAŞKANIMIZA NEMRUT ÖRNEĞİYLE KONUŞAMAZ”

Alandan ayrılan AK Parti Ergene İlçe Başkanı Cem Karaca; “Kimse Cumhurbaşkanımızın adını kullanırken Nemrud örneğini kullanamaz. Kendisine karşı hukuki süreci başlatacak olan yine benim ama sayın Candan Yüceer eline ne zaman mikrofonu alsa 10 kişi görse 15 kişi görse şov yapıyor. Bence bu işi bıraksın milletten maaş alıyor, Tekirdağ’ın Ergene’nin sorunlarını anlatsın. Eline mikrofonu alsın mecliste Ergene’nin hakkını savunsun. Gelip benim Cumhurbaşkanıma benim milletvekillerime Nemrut örneğiyle konuşamaz. Herkes haddini bilecek, milletvekili olmak ona hakaret etme hakkını vermiyor. Bir milletvekilinin ağzına bu cümleler hiç yakışmıyor” dedi.

“AYNI CÜMLELERİ KENDİSİNE İADE EDİYORUZ”

Konuşmasını sürdüren Cem Karaca, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer’e ağır sözlerle yüklendi: “Biz Ergene İlçe Başkanlığı olarak belediye de bir program yapsa, bizde bir program yapsak istisnasız şekilde katılıyoruz. Belediye Başkanının davetini hiçbir zaman kırmadık. İstanbul seçimleriyle alakalalı Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaşkanın içinde Nemrut geçen bir cümleden bahsediyor. İstanbul seçimleriyle alakalı bir sıkıntınız varsa gider hak hukuk mücadelesi yaparsınız. Neden büyükşehir yenileniyor, neden ilçeler yenilenmiyor diye itiraz ediliyor. Saraçhaneye kutlamaya gideceğinize gidip itiraz etseydiniz. Cumhurbaşkanımızın adını ağzına alırken önce destur alacak haddini bilecek. Bunlar eline mikrofon aldığında söylenebilecek cümleler değil, bunlar çok tecrübesizler. Mikrofonu nasıl kullanacağını öğrenmemişler. Açsınlar biraz cumhurbaşkanımızı dinlesinler de ders alsınlar. Yazıklar olsun diyoruz, bizim sayın Kadir Albayrak’a ve Rasim Yüksel’e söyleyebileceğimiz bir şey yok. Bu zat ne zaman eline mikrofonu alsa işin ayarını kaçırıyor aynı cümleleri de kendisine iade ediyoruz” dedi.

“ŞAHSI HEDEF ALAN BİR AÇIKLAMA YAPMADIM”

AK Parti Ergene İlçe Başkanı Cem Karaca ve yönetiminin alandan ayrılmasından sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, ben kimsenin şahsını hedef almadım, almamda beni tanıyanlar bunu çok iyi bilir” dedi. Yüceer, “Yapılan yanlışları haksızlıkları her zaman eleştirdik. Beni tanıyan herkes te bilir ki ne kimsenin şahsına ne kişiliğine ne de onun şahsını hedef alan bir açıklama yapmadım yapmamda, tarzım değildir. Ben tarihsel bir hikaye anlattım. Ben bunu ilk kez anlatmıyorum, bir haksızlıktan söz ettim. Burada ne kimseyi Nemrud’a ne şahsına ne kimseyi hedef aldım. Biz İstanbul seçimlerinde bir haksızlığa uğradık o kadar açık net bir şekilde kazandığımız bir seçimi sudan sebeplerle iptal ettiler. YSK kendi eliyle adeta gereksiz bir gerekçe diyerek seçim kurulu başkanlarını yeniden göreve devam dedi. Şimdi burada bir haksızlık var. Bu seçimde sırf birileri istiyor diye iptal edildi. Şimdi pehlivanlar burada güreş tutacaklar, kurallar belli mi belli. Şimdi güreşi birisi kazandı kaybeden dediki hayır o kazanmadı ben kazanmak istiyorum, ben kural kuralı değiştiriyorum şimdi bu bir hakkaniyet olur mu? “ dedi.

“BU HAKSIZLIĞA KARŞI TARİHSEL BİR HİKÂYEDİR”

Konuşmasını sürdüren Candan Yüceer, “Ben burada haksızlığa karşı bir atıfta bulundum. Bu tarihsel bir hikâyedir benzetmek isteyen, kendi alanına çekmek isteyen çekebilir ona hiçbir itirazım yok. Bazen haksızlığı durdurmaya gücümüz yetmez ama onun karşısında durmak ta en az durdurmak kadar önemli olduğunu düşünüyorum. Benim hayatımdaki duruşum bu. Bu da hiçbir zaman değişmeyecek. Söylenmemiş şeyleri söylemiş gibi kabul etmek doğru değil” dedi.

“YALAN SÖYLEMEK İFTİRA ATMAK ARTIK ADETTEN OLMUŞ”

“Yalan söylemek iftira atmak artık adetten olmuş, keşke ilçe başkanı aynı hassasiyeti bize illet, zillet, terörist, hain derken de gösterseymiş” ifadelerini kullanan Candan Yüceer, konuşmasını sürdürdü: “Keşke İstanbul seçimleri için haksızlık olurken de ya ne yapıyorsunuz, yapmayın deseymiş. Burada yakıştırma yapmak kendince bir senaryo çizmek maalesef çok gördüğümüz bir şey. Herkeste ne söylediğimizi duydu, bu bir hikâye açsın biraz okusun. Hepimiz hayatta hikâye anlatırız, fıkra anlatırız. Yaptıklarımızdan ders çıkarırız, bu demek değil ki şahsı hedef alırız” dedi.

SAYIN CUMHURBAŞKANINI NEMRUTA BEN BENZETMEDİM, İLÇE BAŞKANI BENZETMİŞ

Sayın Cumhurbaşkanının ismini konuşmasında dile getirmediğini ifade eden CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer  “Ben sayın Cumhurbaşkanını Nemrut’a benzetmedim ilçe başkanı kendisi benzetmiş” dedi. Yüceer, “Güneş balçıkla sıvanmıyor hepimiz o kadar gördük, yaşımız kemale erdi, bu kadarı gördük.  Bu seferde böyle olacak. Ben haksızlığa karşı bu hikâyeyi vurguladım. Haksızlığa karşı küçükte olsan, zayıfta olsan karşı durman gerektiği vurgulanmış o hikâyede. Neden aslan denmemiş kaplan denmemiş te karınca denmiş. Dedim ya gücü yetmez ama tarafını belli eder, haksızlığın karşısında olsun. Nemrut’a Sayın Cumhurbaşkanını AK Parti ilçe Başkanı kendisi benzetmiş ben benzetmedim. Biz iftar sofralarında siyaset yapıldığını gördük. Biz hiçbir zaman bunu yapmadık, ben sadece haksızlığa vurgu yaptım” dedi. .

İŞTE TARİHİ KARINCA HİKÂYESİ

Kral Nemrud,  İbrahim peygamber’in ateşte yakılması emrini verdikten sonra meydan yere odunlardan büyük bir yığın yapılmış. Odunları tutuşturmuşlar sonra. Alevler o kadar yükselmiş ki bulutların tutuşacağını sanmış çocuklar. Korkmuş kaçmış bütün hayvanlar. İbrahim Peygamber’i mancınıkla ateşin tam orta yerine atacaklarmış askerler. Atacaklarmış ki Nemrud’un ne güçlü bir kral olduğunu anlasın, görsün; bir daha ona karşı gelmesin İbrahim Peygamber. Bu sırada bir karınca ağzında küçücük bir damla su ile koşa koşa gidiyormuş. Hem de boyu göklere varan cehennemi ateşe doğru. Gökte uçan ve gagasında ateşe atmak üzere bir dal parçası taşıyan bir kartal onun bu telaşını görüp sormuş hemen yanına yanaşıp: “Bu acelen niye? Nereye böyle?” Ağzında bir damla su taşıyan karınca o bir damlayı ellerinin arasına alıp, “Duymadın mı” demiş. “Nemrud, İbrahim Peygamber’i ateşte yakacakmış. İşte ateşin olduğu yere su götürüyorum.” Bu sözleri duyan kartal kendini tutamayarak uluorta kahkahalarla gülmeye başlamış. “Sen şu ateşe dönüp yüzünü hiç bakmadın mı?” diye sormuş. “Ne kadar büyük. Senin bir damla suyun ona ne yapabilir ki?” Su taşıyan karınca, “olsun” demiş. “Hiç olmazsa safımız belli olur.

İmdat Şahin