Çorlu Avrupayakası Gazetesi

Ali Çimen

Söz Uçar Yazı Kalı

Ali Çimen

[email protected]

Geride bıraktığımız bir hafta daha bir kitabın sayfaları gibi çevrildi ve bitti. Yazımın başlığında dediğim neden söz uçar yazı kalır öncelikle bunu bir açayım. Bildiğiniz gibi Avrupa Yakası`nda yazmaya başladığım ilk günden itibaren Çorluspor maç yorumları ve Çorluspor adı altında birçok konuya ve Çorlu`muzda yaşadığımız güncel olaylara yorum yapıyorum. Şunu çok açık bir şeklide belirtmek isterim ki son derece keyif aldığım bir iş haline geldi. Özellikle okuyan kişilerden aldığım olumlu yorumlar ve telefonlar da son derece memnun edici.

İlk haftadan itibaren Çorluspor`un iyi bir takım olduğunu fizik gücü yüksek olduğunu bir iki eksiğinin olduğunu yazıyorum ve sizlerde okuyorsunuz. Bunun arşivi de Avrupa Yakası Gazetesi`nde mevcut. Bu bir kaç eksik iyi birkaç transfer ile giderilirse şampiyonluğu kovalayan bir takım olacağını yazdım. Hatta bu ligin en iyi santraforunun bizde olduğu da yazdım. Bunları niye tekrar yazıyorum. Çünkü ben bunları yazarken yorumlarken medeni bir şekilde oturup tartıştığımız kişilere karşı haklılığım ortaya çıktı. Tabi medeni olmayan, yıllarca Çorluspor ve Çorlu`da spora faydası olmayan bazı asalaklar da kahve köşelerinde, dışarıda yaptığı dedikodularla her zaman olduğu gibi Çorluspor`a zarar vermeye çalıştı. Neyse ki Çorluspor oyuncuları sahadaki azimli mücadeleleri ile saha dışında ise büyük Çorluspor taraftarlarının desteği ile en güzel cevabı aldılar ve merak etmesinler almaya da devam edecekler.

İşte bu yüzden söz uçar yazı kalır. Keşke herkes medeni bir şekilde Çorluspor`umuza faydalı işler yapsa objektif fikirlerini yürekli bir şekilde yazabilse. Ama öyle gizli rumuzlu, korkakça değil delikanlı gibi mertçe. Nerede yazacağız diyebilirler. Eminim ki Çorlu`da ki tüm yerel gazeteler kendilerine yer verecektir.  İnanın yazacak yer bulamayanlar için bir telefon açın kim olursa olsun konuşup yazalım birlikte. Çünkü ortak buluşma noktamız Çorluspor ve onun başarısı. İşte bu yüzden söz uçar yazı kalır. Öyle hafta içi bir yerlerde başka, hafta sonu maç öncesi başka, devre arası başka, maç sonu başka konuşmak kaypaklığı kimseye fayda getirmeyeceği gibi ben dediydim ukalalıklarının da kimseye faydası yok. Zannedilmesin ki kimse bu işlerin farkında değil herkes her şeyin farkında kimin ne olduğunu ne yapmak istediğini de çok iyi biliyor.İşte bu yüzden söz uçar yazı kalır. 

Geçtiğimiz hafta basın mensuplarımızın bana hocamızın görevi bırakması ile ilgili röportaj teklifini kırmadım. Orada belirttiğim hocanın ayrılışı şık olmadı görüşümü de açıkça belirtmiştim. Görüşümün de her zaman arkasındayım. 

Başkan ve yönetimin bu özverili çalışmasını takdirle karşıladığımı da yazmıştım. Hocamızın ayrılması sonrası en doğru kararı vererek Fatih Hoca öncülüğünde Mustafa Hoca ve Özgür Hoca`ya takımın emanet edilmesi de bence en doğru karar demiştim yazılarımda. İşte bu yüzden söz uçar yazı kalır. O yüzden Çorluspor Edirne beraberliği ve ilk deplasmanda Arnavutköy galibiyeti ile yoluna emin adımlarla devam ediyor. Ligin en kuvvetli takımları olan Kocaeli ve Gebze galibiyetleri de kesinlikle tesadüf değildi  bunun yanında Ergene Velimeşe maçı da (gerçi o gün  top bizi istedi) asla tesadüf değildi. İddia ediyorum 2 - 3 çok iyi transferle Çorluspor zirve yapar. İşte bu yüzden söz uçar yazı kalır.
 Çorlu`muzun ileri gelen bir ağabeyimizle yaptığım sohbette konu yine spor ve Çorluspor`du. Evet şu an yasalar çerçevesinde Çorlu Belediyesi 2009 yılından itibaren spora ve tesisleşmeye çok ciddi katkıda bulunuyor. Belediyelerin destekleri olmadan da bu işlerin oluru yok. Şimdi ben yazınca tabii herkes farklı yorumlarda bulunacak başka yerlere çekecek fakat atalarımızın güzel bir sözü vardır bilirsiniz yiğidi öldür hakkını ver denir. 2009 yılına kadar tesis sorunlarımız had safhadaydı.  Sadece toprak saha olan Ahmet Taner Kışlalı Tesisi ile idare ediyorduk. Hiç bir kulüpte olumlu bir şekilde yararlanamıyordu.

Her zaman konuşmalarımızda bizler gibi düşünen içimizden biri seçilmeden, göreve gelmeden veyahut gerçekten sporu seven biri belediye başkanı olmadan sorunlarımızın çözülemeyeceğini anlatıyorduk. Benimde içinde bulunmaktan her zaman gurur duyduğum belediye meclisi 2009 yılında göreve geldiğinde Çorlu`muz için gerçekten iyi bir fırsat diye her yerde konuşmuştuk. Ve bu fırsatı gerçeğe dönüştürmek artık çok uzak değildi. Başkanımız Ünal baysan`ın yanında uyumlu bir meclis ve iki büyük etken daha vardı. Biri Başkan yardımcımız Oktay Çolpan diğeri Park ve Bahçeler Müdürümüz Erkan Tosun ve çalışkan kadrosu. İşte bugün tesis problemimiz yoksa bu yüzdendir. İşte şuan Tekirdağ`da örnek olarak gösteriliyorsak bu yukarıda saydığım isimlerin özverileri sayesindedir. 3 yıla sığdırılan bu çalışmalar bazıları tarafından anlamsızca eleştirilse de 2.5 yıldır büyükşehir olmuş Tekirdağ ili dahil hiçbir ilçede spor adına bu şekilde bir tesisleşme halen olamamıştır. 3.ligdeki Tekirdağspor`un halen kendine ait bir tesisi yoktur. O dönem meclislerde şahsım ve tüm amatör spor kulüpleri adına başkanımıza ve meclise ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi de sunmuştum yine buradan teşekkür ederim. Spor aşığı kişiler göreve geldiğinde işte bu sonuçlar hepimizi memnun ediyor. Eminim ki şu an yeni tesis ve spor alanları için yeniprojeler hazırlanıyordur belediyemizde. 

Ayrıca her derdimizde kapısını çaldığımız başkanımız ve her isteğimizi yerine getirmek için çaba gösteren Oktay ağabey gibi kişiler olmadan bu işlerin altından kalkılamaz. Bunun yanında takımı yoktan var edip 2 - 3 yıl gibi kısa bir sürede süper amatöre getiren ve kendi sahasına sahip olan Sultanköyspor`un da bence gizli kahramanıdır Oktay ağabey. Gerçek spor sevdalısıdır yoksa tüm bunlar tesadüf olamaz. Km ne derse desin gerçekler bunlar. İşte bu yüzden söz uçar yazı kalır. 2 yıl önceki Tekirdağ`da ilimizdeki tüm kulüplerimizin katılımı ile yapılan Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu seçimde herkes Çorlu`yu konuşuyordu. Kulüplerimizin tesis ve maddi sorunlarına nasıl çözüm bulduğunu söz alarak anlattım. Sporu gerçekten seven  belediye başkanı, başkan yardımcıları meclis ve birim amirleri olmadan olamayacağını çareyi belediyelerde aramaları gerektiğini anlattım. O gün Tekirdağ `daki bir kulübümüze yıllık 3 bin  (3 milyar tl eski rakamla) verildiğini ve daha fazla verilemez dendiğini öğrendik. Ben de buyurun Çorlu`ya gelin bir belediye başkanı,  başkan yardımcıları meclis üyesi ve park bahçeler müdürünün neyi nasıl yaptığını görün demiştim. İlk maddi yardımı yapanda Çorlu Belediyesi`dir. Şimdi  bu konuları yanlış yorumlayanlar olabilir, onlar için bir iki satır yazıp kapatacağım bu konuyu. Bu yazdıklarıma cevab almak isteyenler için yarın Çorlu Belediyesine bir dilekçe ile müracaat etmelerini ve iki soru yazmanızı rica ederim. 1 – Çorlu`muzda bulunan spor tesisleri hangileridir. 2- Hangi yılarda yapılmıştır. Bu iki basit soru tüm cevapları da beraberinde getirecektir. Dedikoduya da gerek kalmaz bence. İşte bu yüzden söz uçar yazı kalır. İnşallah Çorlu`muz bu şekilde çalışmaya devam eder. Önümüzdeki hafta taraftarlarımızın isteklerini yazacağız dertleşeceğiz biraz bilgilerinize.

Her yazımı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımızdan toplantı tarihi gelmedi olarak bitiriyorum maalesef yine aynısı oldu hala bir toplantı tarihi gelmedi.

Lütfen unutmayın söz uçar yazı kalır, herkese iyi haftalar. 

Yazı 11105 kez okundu

Ali Çimen Köşe Yazıları