• Anahtar Teslimi Yapıldı, Yaşam Başlayacak!
  • Anahtar Teslimi Yapıldı, Yaşam Başlayacak!
  • Anahtar Teslimi Yapıldı, Yaşam Başlayacak!
  • Anahtar Teslimi Yapıldı, Yaşam Başlayacak!
  • Anahtar Teslimi Yapıldı, Yaşam Başlayacak!
Çorlu Güncel

Anahtar Teslimi Yapıldı, Yaşam Başlayacak!

  • 11 Haziran 2024
  • 389 Kez Okundu

Zafer Mahallesi’nde TOKİ tarafından yapılan 570 konutluk projede anahtarlar hak sahiplerine verildi ve yakın zamanda yaşamın başlaması bekleniyor.

2023 yılının Ocak Ayı’nda temelleri kazılan 570 konutluk proje bir buçuk senede tamamlandı. 36 bloktan oluşan 1. Etap Projesi tamamlanırken Türkgücü Yolu üzerine yapılan yine Zafer Mahallesi sınırları içinde kalan 2’inci etap projesinde de sona gelindi. TOKİ Çorlu’da Emlak Konutları, Çerkezköy yolu üzerindeki projelerinin ardından Zafer Mahallesi’ndeki projesini de bitirdi. Son çalışmaların yapıldığı projede yolların asfaltı da atıldı. Eksikliklerin giderildiği zaman alınacak İskân işlemlerinin ardından hak sahiplerinin evlerine yerleşmesi bekleniyor. 

PROJE BİR BUÇUK YILDA TAMAMLANDI 

570 konut, iş merkezi ve camiden oluşan TOKİ Projesi bir buçuk yılda tamamlandı. Toplam 36 bloktan oluşan proje yatay mimarı olarak tasarlandı. 4 katlı yapılan projede çalışmalarda son rötuşlar yapılırken yolların asfaltı da atıldı. TOKİ tarafından yolları da yapılan projede anahtarlar teslim edilirken yaşamın da kısa sürede başlaması bekleniyor. 

ORTALAMA 2 BİN KİŞİNİN YAŞAMASI BEKLENİYOR 

570 konuttan oluşan TOKİ Projesi’nde yaklaşık 2 bin kişinin yaşaması bekleniyor. 4 kişilik ailelerin yaşaması beklenen dairelerde toplamda 2 bin kişilik yaşamın başlaması planlanıyor. Konutların dışında TOKİ projesinde iş yerleri ve cami de bulunuyor. TOKİ projelerinde okulların ve sağlık ocağının olmaması ise tepkilere neden oluyor. 

TOKİ ÇORLU’DA 4’ÜNCÜ PROJEYESİNİ TAMAMLIYOR 

Emlak Konutları Bölgesi’ne başlayan projede hak sahipleri dairelerine yerleşirken yine Mühendislik Fakültesi’nin arka tarafına yapılan 760 konutluk projede tamamlandı, hak sahipleri yine dairelerine yerleşmeye devam ediyor. Yine Önerler Mahallesi’ne yapılan askeri lojmanlardaki inşaat çalışmaları da sona yaklaşıldı, yakın zamanda askeri lojmanlarda da yaşamın başlaması bekleniyor. Zafer Mahallesi’ne yapılan 570 konutluk 1. Etap projesi de tamamlanırken anahtarlar teslim edildi, yaşamın kısa sürede başlaması bekleniyor. 

570 KONUTLUK PROJENİN MALİYETİ YAKLAŞIK 700 MİLYON LİRA 

TOKİ tarafından Zafer Mahallesi’ne yapılan Muhittin Mahallesi Projesi’nin maliyeti 688 milyon 856 bin artı KDV olurken, işin süresi ise 550 gün olarak belirlenmişti. 550 günde tamamlanan projede anahtarlar teslim edilirken yaşamın başlaması bekleniyor. 

TÜRKGÜCÜ YOLU ÜZERİNDEKİ 2. ETAP PROJESİ DE TAMAMLANMAK ÜZERE 

Zafer Mahallesi’ne yapılan Muhittin Mahallesi 1. Etap 570 konutluk projede çalışmalar biterken, yine Zafer Mahallesi Türkgücü Yolu üzerine yapılan 2. Etap projesi de bitmek üzere. TOKİ tarafından yapılan projede blokların inşaatı biterken cami ve işyerlerinin de inşaatı tamamlandı. 

TOKİ PROJELERİNDE OKUL OLMAMASI TEPKİ ÇEKİYOR

TOKİ’nin Çorlu’ya yaptığı projelerde okul inşaatlarının olmaması Çorlulu vatandaşlarında tepkisini çekiyor. Projede cami ve iş merkezi yer alırken, okulun yer almaması tepkilere neden oluyor. Çorlulu vatandaşlar, TOKİ’nin yaptığı projelerde okullarında yapılmasını istiyor. TOKİ yüzlerce konut inşaatı yaparken proje kapsamında okul yapmıyor, Çorlulu vatandaşlar konutlara yerleşecek ailelerinin çocuklarının nerede eğitim öğretim göreceğini soruyor.

İMDAT ŞAHİN