• Vahap Akay Pazar Günü Aday Adaylığını Açıklayacak
  • Vahap Akay Pazar Günü Aday Adaylığını Açıklayacak
Çorlu Güncel

Vahap Akay Pazar Günü Aday Adaylığını Açıklayacak

  • 21 Kasım 2023
  • 598 Kez Okundu

Candan Yüceer’in ardından Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’da Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayacak.

26 Kasım Pazar günü saat 14.00’da CHP Tekirdağ İl Başkanlığı’nda aday adaylığını açıklayacağını duyuran Vahap Akap tüm Tekirdağlıları davet etti. CHP Eski Milletvekili Candan Yüceer’in ardından Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Aday Büyükşehir Belediyesi’ne adaylığını açıklayan 2. İsim oldu. İki dönemdir Çerkezköy Belediye Başkanlığını yürüten Vahap Akay uzun süredir ismi büyükşehir belediye başkanlığı adaylığı için konuşuluyordu. Vahap Akay Pazar günü adaylığını açıklayacağını duyurdu. 

26 KASIM PAZAR GÜNÜ SAAT 14.00’DA AÇIKLAYACAK 

İki dönemdin Çerkezköy Belediye Başkanlığı görevini yürüten Vahap Akay’ın ismi uzun süredir büyükşehir belediye başkanlığı için konuşuluyordu. Vahap Akay yaptığı açıklamada Pazar günü aday adaylığını açıklayacağını belirterek tüm Tekirdağlıları adaylık açıklamasına davet etti. Akay yaptığı açıklamada: “Bir memleket sevdası, bir Tekirdağ sevdası, bir Türkiye sevdası diyerek bu topraklara sahip çıkmak için Tekirdağlı hemşehrilerilerimize gelecek güzel günlerin müjdesini vermemize çok az kaldı. 26 Kasım Pazar günü saat 14.00’da CHP Tekirdağ İl Başkanlığı’nda yapacağımız Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı açıklamamıza tüm Tekirdağlı hemşehrilerimi davet ediyorum” dedi. 

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE İPİ KİM GÖĞÜSLEYECEK?

Candan Yüceer’in aday adaylığını açıklamasından sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Vahap Akay’da aday adaylığını açıklayacak. Şu ana kadar iki isim resmi olarak adaylığını açıklarken mevcut büyükşehir belediye başkanı Kadir Albayrak’ında aday adayı olması bekleniyor. CHP’de büyükşehir belediye başkanlığı adaylığına kimin seçileceği şimdiden merak konusu oldu. 

İMDAT ŞAHİN