• Başkan Yüksel'den Öğretmenler Günü Kutlaması
Ergene

Başkan Yüksel'den Öğretmenler Günü Kutlaması

  • 21 Kasım 2023
  • 251 Kez Okundu

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Başta Ergene Belediyemizin Beren Bebek Çocuk Oyun Evi ile Kültür Merkezi bünyesinde düzenlenen kurslarda görev alan öğretmenlerimiz olmak üzere Sevgi kenti Ergenemizde, Tekirdağ’da, ülkemizin tamamında görev yapan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı, gençlerimizi dolayısıyla da ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz öğretmenlerimizi kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum” dedi. 

24 Kasım 1928 tarihinde ülkemizin kurucusu ve kurtarıcısı Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmen” unvanının verilmesinin ardından her yıl 24 Kasım gününün Öğretmenler Günü olarak kutlandığına vurgu yapan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Bir ulusun çağdaş medeniyetler seviyesine ulaşabilmesi yalnızca kaliteli eğitim ve öğretimle mümkün olur. Geleceğin teminatı olan çocuklarımızın yetiştirilmesinde baş tacımız olarak nitelendirdiğimiz öğretmenlerimiz, milletimizin sosyal ve kültürel alanda gelişim göstermesinde büyük katkı sağlamaktadır. Öğretmenlik mesleğini icra eden öğretmenler yalnızca öğrenci ya da velilere değil toplumun tamamına hizmet etmektedirler” diye konuştu.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler Yeni Nesil Sizlerin Eseri Olacaktır’ sözüyle öğretmenlere verdiği değeri ve yüklediği sorumluluğu gösterdiğini de sözlerine ekleyen Başkan Yüksel, “Atamızın bize emanet ettiği nesillerin yetiştirilmesinde en önemli görevi üstlenen tüm öğretmenlerimizin;, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, öğretmenlerimize yaşamları boyunca başarı, sağlık ve mutluluklar diliyorum” şeklinde konuştu. 

CANSEL SÖZER