• Candan Yüceer Aday Adaylığını Açıkladı
  • Candan Yüceer Aday Adaylığını Açıkladı
  • Candan Yüceer Aday Adaylığını Açıkladı
  • Candan Yüceer Aday Adaylığını Açıkladı
Çorlu Güncel

Candan Yüceer Aday Adaylığını Açıkladı

  • 20 Kasım 2023
  • 748 Kez Okundu

CHP’de uzun yıllar milletvekilliği yapan Candan Yüceer Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıkladı.

14 Mayıs tarihinde yapılan milletvekilliği seçimlerinde aday olmayan Candan Yüceer Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adaylığını açıkladı. CHP’de yaşanan genel başkanlık seçiminde Özgür Özel’e açık destek veren Candan Yüceer’in büyükşehir belediye başkan adaylığında ismi öne çıkıyor. Siyasi kulislerde Candan Yüceer Tekirdağ Büyükşehir Başkanlığı’na emin adımlarla yürüyor yorumları yapılıyor. Soğuk havaya rağmen yüzlerce kişinin katıldığı aday adaylık açıklamasında Candan Yüceer önemli mesajlar verdi. Tekirdağ İl Başkanlığı’na aday adaylık başvurusunu yapan Candan Yüceer İl başkanlığı önünde toplanan partililerine seslendi. Büyük bir coşkuyla karşılanan Candan Yüceer konuşması sonrasında büyük bir sevgi seliyle karşılaştı. 

ÖZGÜR ÖZEL’İN GENEL BAŞKAN SEÇİLMESİYLE CANDAN YÜCEER İSMİ TEKİRDAĞ’DA ÖNE ÇIKIYOR 

4-5 Kasım tarihinde yapılan CHP 38. Olağan Genel Kurultayı’nda Özgür Özel’in genel başkan seçilmesiyle birlikte Tekirdağ’da Candan Yüceer ismi öne çıkmaya başladı. Kurultay öncesi Özgür Özel’e açık destek veren Candan Yüceer CHP’de yaşanan değişimin ardından büyükşehir belediye başkanlığında ismi ön plana çıkan isimlerden oldu. Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için ilk açıklama yapan isim Candan Yüceer oldu. . 

 “TEKİRDAĞ, TÜRKİYE’NİN GÖZ BEBEĞİ OLMAYI HAK EDEN BİR ŞEHİR”

CHP Tekirdağ İl Başkanlığı önünde konuşan Candan Yüceer, “Değerli hemşerilerim, iyi günde de kötü günde de buradaydım ve şimdi de buradayım. Ayçiçek tarlalarının, kanola bahçelerinin sarıya boyadığı o verimli topraklarıyla masmavi denizi yaz kış solmayan yeşiliyle ormanlarıyla, eşsiz doğal ve tarihi mirasıyla, ulusal ve uluslararası piyasaya üretim yapan 3 binin üzerindeki faaliyet gösteren firmasıyla bir tarafta tarım emekçisiyle, bir tarafta sanayi emekçisiyle Tekirdağ bir emek kenti.  Tekirdağ, Türkiye’nin göz bebeği olmayı hak eden bir şehir. Her türlü zorluğa karşı üreten, yatırım yapan, vergisini ödeyen, ülke ekonomisine katkı sunan bir şehir. Ama bir taraftan baktığınızda da bunun karşılığını yatırım olarak alamayan bir şehir.  Burada şüphesiz Tekirdağ’ımıza, Tekirdağlı hemşehrilerime bir haksızlık söz konusu. Tekirdağ daha fazla hizmeti, Tekirdağ daha yaşanabilir kenti, Tekirdağ daha iyi bir geleceği hak ediyor. Tekirdağlılar daha iyisini, daha güzelini hak ediyor” dedi. 

“SOSYAL BELEDİYECİLİĞİ HEP BİRLİKTE AYAĞA KALDIRACAĞIZ”

Sosyal belediyeciliği ayağa kaldıracaklarını belirten Candan Yüceer, “Tekirdağlı hemşerilerimin dilediği gibi bir kente kavuşacağına dair bir umudum var. Bir hayalim var havasıyla, suyuyla sorunsuz, hemşerilerimin candan kucaklaştığı, toplu taşımada kentleşmede daha iyiye gitmiş, gençlerin ve kadınların daha mutlu olduğu, örnek belediyeciliği uygulayan, daha yaşanabilir bir Tekirdağ kurduğumuza dair hayalim var ve bir inancım var en güzelini yapacağımıza sizlerle el ele, kol kola, omuz omuza verdiğimizde her zorluğu yeneceğimize birlikte en güzelini yapacağımıza. Her kademede katılım sağlayacağımıza. Tekirdağ’da sosyal belediyeciliği ayağa kaldıracağımıza dair bir umudum var. Onun için buradayım. Onun için burada karşınızdayım. Tekirdağ’ın geleceğine dair büyük umut ve heyecanla. Tekirdağ’ı en yaşanabilir il yapmak amacıyla çıkıyoruz bu yola. Kurucu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Albayrak, 10 yıldır hizmetleriyle ilimizi şehrimizi çok önemli bir yere taşıdı. Çok sağlam temeller attı. Bizler o temeller üzerine büyük bir gelecek koşusuna başlayacağız. Bu bir gelecek koşusudur. Tekirdağ’ı Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında lider kent yapmak için yola çıkıyoruz. Bu bir bayrak ve hizmet yarışıdır. Bayrağımızı en ileriye taşıyacağız. Çocuklarımız ne mutlu ki Tekirdağ var desinler istiyorum.  Kadınlar iyi ki burada yaşıyorum desinler istiyorum. Gençlerimiz Tekirdağ bana gelecek oldu desinler. Yaşlılarımız huzurluyum burada çok şükür desinler istiyorum. Artık yuvamda, Tekirdağ’ın mutfağında, hayata dokunan icracı makamda şehrime hizmet etmek istiyorum. Tekirdağ’ın hak ettiğini alabilmesi için, hemşerilerimin yüzünün gülmesi, layık olduğu insanca yaşamı yaşayabilmesi amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na adayım. Ayrı gayrı olmadan herkesin başkanı olmak üzere adayım. Herkese candan olmak üzere adayım. Sadece bir makama değil, bir köklü değişime büyük bir enerjinin ortaya çıkarılmasına yeni bir yönetim anlayışını kentime kazandırmaya, bu güzel kenti bir adım değil, koşar adım geleceğe taşımaya adayım” dedi. 

SİZE CANDAN HİZMET ETMEK İÇİN GELİYORUM

Konuşmasını sürdüren Candan Yüceer, “Tekirdağlı çiftçimin, işçimin, iş insanımın, öğrencilerimizin, kadınların, gençlerin, çocukların başkanı olmaya adayım. Dağımızın, ormanımızın, yeşilimizin Ergene’mizin, bağımızın başkanı olmaya adayım. Tekirdağ’ımızın bütün zenginliklerini, kaynaklarını, güzelliklerini halkımızın hizmetine kullanmak için adayım. Samimi, güleryüzlü, dürüst, şeffaf, katılımcı, adil bir yönetim için adayım. Bizi birleştiren önceliğimiz ortak değerimiz Tekirdağ’ı yüceltmek bugünü ve yarını daha insanca kurmak için adayım. Türkiye’de yerel yöneticilikte Tekirdağ’ı bir örnek, parmakla gösterilen bir başarı hikayesine çevirmek için adayım.  Sürdürülebilir, çevreci sosyal ekonomiyi gözlemleyen, çağımızın teknolojisine ve yeniliklere hazır bir yönetim için adayım. Alt üst ölçekli planlara uygun olarak tarımın yanında, turizm ve lojistik alanında kentimizi planlayacak ve şehrimizi bu alanlarda marka şehir yapmak için adayım. İlçe belediyelerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve işin uzmanı kadrolarımız ve bilim insanlarıyla uyumlu çalışarak en iyi ve en hızlı hizmet için adayım. Sağlıklı bir kent olması yönünde alt üst yapılarımızı ivedi bir şekilde deprem tehdidi altından kurtaracak çalışmalar yapmak deprem ve diğer afetler noktasında hazır bir kent yapmak için adayım. Yüzlerce yıllık tarihi topraklarımızda barındıran mavi gözlü şehrimizin kültür mirasını korumak ve gelecek nesillere aktarmak için adayım. Değerli hemşerilerim, bir yola çıkıyorum Tekirdağ’ım için. Sizlerin desteğiyle onurlu bir göreve talibim. İhtiyaçları görüyorum, sorunları duyuyorum, çözümleri biliyorum. 6 bin 218 kilometrekarenin her adımında hangi sorunlar yaşadığını görüyorum. Şimdiye kadar yaptıklarım yapacaklarımın teminatı elbette. Şimdi, yıllardır biriktirdiğim Tekirdağ deneyimlerimle ve her birinize dokunacak projelerimle size candan hizmet etmeye geliyorum.  Hemşerilerim bana güvenip ‘Haydi Candan Başkan’ dedikten sonra bu yol bize onur verir onur” dedi. 

“YENİDEN 12-0 YAPMAK İÇİN YOLA ÇIKIYORUZ”

“Kıymetli hemşerilerim geçtiğimiz yerel seçimlerde 4 belediyemizi kaybettik. Tabi bize yine 12-0 yapmak yakışırdı” diyen Candan Yüceer, “Partimizin ve bizlerin bu yerel seçimlerdeki hedefi bellidir. Bizler, yeniden 12-0 yapmak için yola çıkıyoruz. Hedefimiz Süleymanpaşa’yı, Kapaklıyı, Marmaraereğlisi’ni ve Hayrabolu’yu yeniden kazanmaktır. Tekirdağ’da yeniden 12-0 hikâyesini yazmaya hazır mısınız? Ne karşımızdaki ittifak ne yıpratma çabaları bizi bu başarıdan alıkoyamaz. Tekirdağ’ı, hiçbir ilçemizi sosyal belediyecilik anlayışından mahrum bırakmayacağız. Kazanan Tekirdağ olacak, kazanan Tekirdağlılar olacak, kazanan biz olacağız. Tekirdağ’da el birliğiyle bir başarı öyküsü yazacağız. Türkiye’ye demokrasimizle, dayanışmamızla, projelerimizle ve doğaya barışık çözümlerimizle örnek olacağız. Tekirdağ’ın gelecek koşusunu, adaletli yönetim dönemini, lider kent olma hedefini önümüze koyuyorum. Projelerimizle, yönetim anlayışımızla vizyonumuzla geliyoruz. Önce insan, önce Tekirdağ diyenlerin güçlü sesi ile geliyoruz” ifadelerini kullandı.

İMDAT ŞAHİN