• Şoförler Odası'ndan Taşlı Saldırıya Sert Tepki
  • Şoförler Odası'ndan Taşlı Saldırıya Sert Tepki
  • Şoförler Odası'ndan Taşlı Saldırıya Sert Tepki
Çorlu Güncel

Şoförler Odası'ndan Taşlı Saldırıya Sert Tepki

  • 20 Kasım 2023
  • 244 Kez Okundu

Çorlu’da saldırgan bir grup, yolcu minibüsünü taşladı. Cam parçaları yüzüne isabet eden 1 işçi yaralandı. Çorlu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Nadir Samancı taşlı saldırıyı sert sözlerle tepki gösterdi.

Olay, geçtiğimiz gün akşam saatlerinde Hıdırağa Mahallesi Fatih Caddesi (Çorlu – Çerkezköy yolu) üzerinde meydana geldi. Çorlu – Velimeşe güzergâhında yolcu taşıyan bir minibüs, Kore mahallesi olarak bilinen Hıdırağa Mahallesi girişinde kimliği henüz belirlenemeyen şahıslar tarafından taşlı saldırı yapıldı. Taş atılan minibüs içerisinde sürücü ve işçiler büyük dehşet yaşadı. Camı patlayan araçta, cam kırıkları yüzüne isabet eden bir işçi yaralandı. Aracını güvenli bir yere çeken minibüs şoförü polisten yardım istedi. Polis tarafından saldırgan şahısların yakalanması için çalışma başlatıldı. 

TAŞLI SALDIRIDA BİR KİŞİ YARALANDI 

Kore Mahallesi olarak bilinen Hıdırağa Mahallesi Fatih Caddesi üzerinde minibüse karşı yapılan taşlı saldırı sonucu bir işçi yaralandı. Cam kırıklarının gelmesi sonucu yaralanan işçi hastaneye kaldırıldı. Olayla ilgili polis soruşturma başlattı, olayla ilgili Çorlu Şoförler Odası Bakanı Nadir Samancı sert tepki göstererek bu çirkin olayların arkasını bırakmayacağız” dedi. 

BU ZORBALIĞI ESEFLE KINIYORUM 

Olayla ilgili konuşan Çorlu Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Nadir Samancı, “Gece gündüz demeden yollarda emek harcayan canımızı, ailemizi, geleceğimizi yarınlarımızı taşımak için emanet ettiğimiz zorlu şartlarda mücadele eden esnafımıza, araçlarımıza Hıdırağa (Kore) Mahallesi güzergahında sürekli taş atılarak yapılan bu zorbalığı esefle kınıyorum” dedi. . 

BU ÇİRKİN OLAYLARIN ARKASINI ASLA BIRAKMAYACAĞIZ

Açıklamasını sürdüren Nadir Samancı, “Akşam saatlerinde yaşanılan olayda bir vatandaşımızın araç içinde başına taş gelmiş ve yaralanmıştır. Ölüme davet çıkaracak olan bu tür saldırıların esnafımız, vatandaşımız, yolcularımızın her gün tedirgin olması bizleri aşırı derecede üzmektedir. Olayların ciddiyetinin farkına varılması ve gerekli önlemlerin alınması için gerekli tüm mercilere başvurulacak ve yaşanılan sürekli bu çirkin olayların arkasını asla bırakmayacağız” dedi. 

İMDAT ŞAHİN