• “Kullanılmaz Halde Araç Yok Denildi, Ama Var!”
  • “Kullanılmaz Halde Araç Yok Denildi, Ama Var!”
  • “Kullanılmaz Halde Araç Yok Denildi, Ama Var!”
  • “Kullanılmaz Halde Araç Yok Denildi, Ama Var!”
  • “Kullanılmaz Halde Araç Yok Denildi, Ama Var!”
Çorlu Güncel

“Kullanılmaz Halde Araç Yok Denildi, Ama Var!”

  • 18 Kasım 2023
  • 367 Kez Okundu

AK Parti Meclis Üyeleri Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine şehir içi ulaşımı sağlayan otobüslerle ilgili soru önergesi verdi. Tekulaş soru önergesine cevap verdi. Cevaba tepki gösteren AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Kenan Kelle, “yalan yanlış cevaplar veriliyor, kullanılmaz halde araç yok deniliyor ama var” dedi.

AK Parti Meclis Üyeleri Sordu, Tekulaş Cevapladı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Tekulaş otobüsleriyle ilgili AK Parti meclis üyeleri 11 Ekim tarihinde soru önergesi verdi. Soru önergesine 8 Kasım 2023 tarihinde yapılan Büyükşehir Belediyesi meclis toplantısında yazılı cevap verildi. Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Kenan Kelle gazetemize konuştu; “AK Parti Meclis üyeleri soru Tekulaş a ait kaç tane toplu taşıma aracı vardır. Kaç tanesi aktif kullanılmaktadır. Kullanılmayan atıl durumda aracınız var mı?"  Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından bu ay bize yapılan yazılı dönüşte 196 adet aracın olduğunu, hepsinin aktif kullanıldığını ve kullanılmaz halde araçlarının olmadığı yönünde cevap verilmiştir” halbuki Çorlumuzda 13 adet toplu taşıma aracının atıl bir vaziyette orada kaderine ter edildikleri aşikardır” dedi. 

KULLANILMAZ HALDE ARAÇ VAR MI SORUSUNA YOKTUR CEVABI VERİLDİ 

AK Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeleri 11 Ekim 2023 tarihinde soru önergesi verdi. Soru önergesinde, “Tekulaş’a ait kaç tane toplu taşıma aracı vardır?, Bu araçlardan kaç adedi aktif olarak kullanılmaktadır? Kaç adet araç kullanılmaz haldedir. Bu araçlar nerede muhafaza edilmektedir? Kullanılmaz haldeki araçların şu an ki ekonomik değerleri nedir? Bu araçları ekonomiye kazandırmak için herhangi bir çalışmanız var mıdır? Tekirdağ şehrimize hizmet veren toplu taşıma araçlarının ilçelere göre güncel sayısı ne olmuştur? Soruları yöneltildi.  AK Parti Meclis üyelerine Tekulaş şu şekilde cevap verdi: “Çorlu ve Süleymanpaşa bölgesi olmak üzere toplam 196 araç vardır. Bunun 129 adedi Tekulaş’a ait olmakla beraber 67 adedi ise Tekirdağ Büyükşehir Belediyemize aittir. 196 araç aktif olarak çalışmaktadır. 3- Kullanılmaz halde aracımız yoktur. 4-Çorlu İlçe merkezinde 98 adet araç, (bunun 37 adedi Ergene bölgesine de girmektedir) Süleymanpaşa ilçe merkezinde 88 adet, Hayrabolu ilçe merkezinde 1 adet, Saray ilçe merkezinde 1 adet aracımız her gün hizmet vermektedir. Çarşamba günleri Muratlı pazarına 2 adet aracımız çalışmaktadır. 4 adet aracımız Kapaklı Çerkezköy Çorlu ve Süleymanpaşa güzergâhında ve yanı sıra Süleymanpaşa Malkara ilçeleri arası güzergâhta 2 adet aracımız her gün hizmet vermektedir” cevabı verildi. 

“YALAN YANLIŞ BAŞTA SAVMA CEVAPLAR VERİLİYOR, ÇORLUDA 13 ADET ATIL ARAÇ VAR”

Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan AK Parti Çorlu İlçe Başkanı Kenan Kelle, “11 Ekim 2023 tarihinde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında AK Parti grubu olarak yazılı olarak sorduğumuz soru önergelerimize 8 Kasım 2023 tarihinde yapılan Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında yazılı olarak cevap verilmiştir. Büyükşehir Belediyemize şunu sormuştuk. "Tekulaş a ait kaç tane toplu taşıma aracı vardır. Kaç tanesi aktif kullanılmaktadır. Kullanılmayan atıl durumda aracınız var mı?" Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından bu ay bize yapılan yazılı dönüşte 196 adet aracın olduğunu, hepsinin aktif kullanıldığını ve kullanılmaz halde araçlarının olmadığı yönünde cevap verilmiştir. Halbuki Çorlumuzun Hatip Mahallesi sınırları içerisinde belediye ye ait bir arazide 13 adet toplu taşıma aracının atıl bir vaziyette orada kaderine terk edildikleri aşikardır. Tüm halkımızın gözü önünde orda durmaktadır. Tabi bu bizim gördüğümüz. Acaba bizlerin görmediği yerlerde daha kaç adet toplu taşıma aracının olduğunu bilemiyoruz” dedi. 

 

YALAN YANLIŞ BİLGİLER VEREN BÜYÜKŞEHİRE BİZLER NASIL GÜVENECEĞİZ

Konuşmasını sürdüren Kenan Kelle, “Şimdi soruyorum. Türkiye Cumhuriyetinin 31 Büyükşehir’in den biri olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ne kadar kurumsaldır. Bu kadar basit bir soruya yalan yanlış baştan sağma ve cevap verdim demek için cevap veren, o bilgisayar başında bunu yazan kimdir. O kişiye bu bilgiyi veren kimdir. Yazıyı imzalayan şahıs kimdir. Bunlara güvenerek Tekirdağ'ımızı yönettiğini zanneden kimdir. Çorlu Belediyesi yazılı önergelerimize cevap verme zahmetinde bile bulunmuyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi verdim demek için yalan yanlış cevaplar veriyor. Bizler Çorlu halkımızın haklarını, Tekirdağ halkımızın haklarını nasıl bunlara güvenerek savunacağız. Tüm halkımız müsterih olsun. Halkımızın yoğun desteği ile 31 Marttan sonra Çorlu'muz da Tekirdağ'ımız da Ak Belediyecilik ile tanışacak. O saatten sonra hiç bir şey eskisi gibi olmayacak” dedi. 

İMDAT ŞAHİN