• Kavşak Düzenlemesi Başladı
  • Kavşak Düzenlemesi Başladı
  • Kavşak Düzenlemesi Başladı
Çorlu Güncel

Kavşak Düzenlemesi Başladı

  • 17 Kasım 2023
  • 356 Kez Okundu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul Yolu üzerinde Türkgücü Yolu ile Evliya Çelebi Bulvarı’nı birleştirecek olan kavşak düzenlemesi başladı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Önerler Mahallesi’nde yapımı devam eden Evliya Çelebi Bulvarı ile Türkgücü Yolu birbirine bağlanacak. İstanbul Yolu üzerinde başlatılan kavşak çalışmaları kapsamında belediye ekipleri orta refüjlerde bulunan beton bariyerleri kaldırmaya başladı. Beton bariyerler kaldırıldıktan sonra trafik ışıkları da 50 metre kaydırılarak kavşak düzenlemesi yapılmış olacak. Çalışmalardan sonra Türkgücü yolu ile Önerler Mahallesi’ne çıkan Evliya Çelebi Bulvarı birleşmiş olacak. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı çalışmaların bir hafta sürmesi bekleniyor. 

TRAFİK IŞIKLARI YER DEĞİŞTİRECEK 

İstanbul Yolu üzerinde başlatılan çalışmalar kapsamında trafik ışıkları yer değiştirecek. Kavşak düzenlemesiyle birlikte Türkgücü Yolu ile Evliya Çelebi Bulvarı birleşirken, trafik ışıklarının da yeri değişecek. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekipleri çalışmalara başlarken, orta refüjlerde bulunan beton bariyerler alınmaya başladı. 

ÇALIŞMALAR BİR HAFTADA BİTMESİ BEKLENİYOR 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Metin Pakdil çalışmalarla ilgili daha önce gazetemize yaptığı açıklamada: “Türkgücü Yolu’nu Evliya Çelebi Bulvarı ve İstanbul Yolu’nu birbirine bağlayacak, bu proje hazırlandı, onaylandı, protokolleri herşeyi yapıldı. Çalışmalar kısa sürede bitirmemiz gerekiyor. Buraya başladığımız zamanda bir hafta içerisinde trafiğin normal devam etmesi gerekiyor. Evliya Çelebi Bulvarı bizim tarafımızdan statik kaplama yapıldı, orta refüjler yapıldı, iki tarafında TESKİ’nin içme suyu ve kanalizasyon hatları geçecek. Diğer alt yapı kurumlarının talepleri oldu, onlarda çalışmalar yapacaklar. Şu anda statik kaplama yaptık önümüzdeki yıl sıcak asfaltı atılır” dedi.

ÇALIŞMALARDAN DOLAYI İSTANBUL YOLUNDA UZUN ARAÇ KUYRUĞU OLUŞUYOR 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında İstanbul Yolu üzerinde uzun araç kuyrukları oluşuyor. Çalışmalardan dolayı trafik tek şeride düşürüldü. Yolun tek şeride düşmesi nedeniyle kavşağın yapılacağı alanda trafik yavaş ilerlemek zorunda kalıyor. Bir hafta sürecek olan çalışmalar kapsamında sürücülerin dikkatli olması bekleniyor. 

İMDAT ŞAHİN