• Zabıta Bunu Yaparsa!
  • Zabıta Bunu Yaparsa!
Çorlu Güncel

Zabıta Bunu Yaparsa!

  • 17 Kasım 2023
  • 264 Kez Okundu

Omurtak Caddesi üzerinde Eski Gaziler Parkı’ndaki kaldırımlara araçların park etmesi tepki çekerken, zabıta aracının da aynı şekilde kaldırıma çıkması vatandaşlardan büyük tepkisine neden oldu.

Her gün onlarca aracın kaldırımlara park etmesi vatandaşın büyük tepkisine neden oluyor. Çorlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü aracının da kaldırıma çıkıp park etmesi vatandaşlardan büyük tepki aldı. Zabıta bunu yaparsa diğer sürücüler ne yapmaz diyerek tepkilerini dile getiren vatandaşlar gazetemize konuştu: “Maalesef Eski Gaziler Parkı’nın olduğu kaldırımlara çok fazla araç park ediyor. Zabıta aracının da bu şekilde aracı park etmesi kabul edilemez. Belediye veya devlet kurumlarına ait araçların çok daha dikkatli olması gerekiyor. Park yapılmayacak yerleri denetleyen zabıta veya polis ekipleri bunlar aynı şekilde kaldırıma çıkıp araç parke ederse sürücüler de onlardan destek alıp araçlarını tabiki park ederler” dedi. 

ARAÇ PARKI NEDENİYLE KALDIRIM TAŞLARI KIRILIYOR 

Bankalar bölgesi olarak bilinen bölgeye sürekli araçların park etmesi kaldırım taşlarına zarar veriyor. Konuyla ilgili konuşan duyarlı vatandaşlar, “Sizlerin de gördüğü gibi taşların hepsi kırılmış durumda. Sürekli araçların kaldırıma çıkması ve park etmesi kaldırım taşlarının kırılmasına neden oluyor. 50 metre ilerde otopark var ama inatla herkes gelip aracını buraya park ediyor” dedi. 

BARİ BURAYI OTOPARK YAPIN 

Sürekli araçların kaldırıma çıkarak araç park etmesine sert tepki gösteren duyarlı vatandaşlar bari belediye burayı otopark yapsın” dedi. Konuşmasını sürdüren vatandaşlar, “Sürekli araç parkı yapılıyor, bari otopark yapsınlar herkes rahatlasın. Yoksa başka türlü olmayacak. Dubalar konuldu dubaları kırdılar. Şimdi de zabıta arabasını park ediyor, bu durum kabul edilemez” dedi. 

İMDAT ŞAHİN