• Çorlu İlkokulu Geçen Yıl Kasım Ayı'nda Yıkılmıştı
  • Çorlu İlkokulu Geçen Yıl Kasım Ayı'nda Yıkılmıştı
Çorlu Güncel

Çorlu İlkokulu Geçen Yıl Kasım Ayı'nda Yıkılmıştı

  • 17 Kasım 2023
  • 305 Kez Okundu

Çorlu İlkokulu depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle 2022 yılının Kasım Ayı’nda yıkılmıştı. Okulun yıkılmasının üzerinde bir yıl geçmesine rağmen okulun yapılmasıyla ilgili bir adım atılmaması tepki çekiyor.

Çorlu’nun tarihi okullarından biri olan Çorlu İlkokulu geçtiğimiz yıl depreme dayanıklım olmadığı gerekçesiyle yıkımı gerçekleşmişti. Yıkıldıktan sonra yerine okul yapılması beklenen Çorlu İlkokulu’nun arazisi bir yıldır boş bekliyor. Kız Meslek Lisesi ve Çorlu İlkokulu olarak kullanılan okul önce güçlendirme kararı verilmişti daha sonra yıkımına karar verildi. 2022 yılının Kasım Ayı’nda yıkımı yapılan okulun arazisi yaklaşık 1 yıldır boş bekletiliyor. 

KIZ MESLEK LİSESİ VE ÇORLU İLKOKULU OLARAK KULLANILDI 

Omurtak Caddesi üzerinde yer alan okul uzun yıllar Kız Meslek Lisesi olarak kullanılmıştı. Bölgeye ismini de veren Kız Meslek Lisesi’nin taşınmasıyla birlikte bina ilkokula çevrildi. Çorlu İlkokulu olarak faaliyet yürüten bina önce boşaltıldı, sonra binanın yıkımı gerçekleşti. Güçlendirileceği söylenen okul ile ilgili yeniden deprem analizi yapıldı ve binanın yıkılmasına karar verildi. Geçtiğimiz yıl Kasım Ayı’nda yıkımı yapılan okulun arazisi bir yıldır boş bekletiliyor. 

İMDAT ŞAHİN