• “Tüm Abd Ve Nato Üsleri Kapatılmalıdır”
Çorlu Güncel

“Tüm Abd Ve Nato Üsleri Kapatılmalıdır”

  • 17 Kasım 2023
  • 656 Kez Okundu

Saadet Partisi Tekirdağ il Başkanı Halil İbrahim Kart yaptığı açıklamada: “Müslüman ülkelerin güvenliğini tehdit eden Kürecik ve İncirlik üsleri başta olmak üzere ülkemizdeki tüm ABD ve NATO üsleri derhal kapatılmalıdır” dedi.

Saadet Partisi Tekirdağ il Başkanı Halil İbrahim Kart, beraberinde Hukuk İşlerden sorumlu il Başkan yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleriyle beraber Tekirdağ Adliyesinde İsrail terörüyle alakalı suç duyurusunda bulundu. Ve akabinde basın açıklaması yaptı. Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanı Halil İbrahim Kart yaptığı açıklamada ABD ve Nato üslerinin kapatılması gerektiğini vurguladı. 

BU ÜSLERDEN KALKAN UÇAKLAR MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZİ ÖLDÜRÜYOR 

Saadet Partisi Tekirdağ İl Başkanı Halil İbrahim Kart, “Ülkemizi doğusundan batısına kuzeyinden güneyine örümcek ağı gibi saran ve sayıları tüm ısrarlı taleplere rağmen resmi mercilerce sır gibi saklanan yabancı askeri üsleri ülkemizde istemiyoruz! Bölgemizdeki tüm işgallerde başrolü oynayan askeri üsler ve erken uyarı sistemleri, bölgemize ve Müslüman ülkelere sadece kan ve gözyaşı getirmiştir ve getirmeye de devam etmektedir. Bu üslerden yapılan operasyonlar nice masumların hayatını kaybetmesine, yaralanmasına, yurtlarından-topraklarından çıkarılmasına sebep olmuştur ve olmaya da devam etmektedir. Kundaktaki bebek, çocuk, kadın,  yaşlı ve sivil demeden hiçbir ayırım yapmaksızın Müslüman olan herkesi yok edilmesi gereken bir hedef olarak gören ülkelerin bu rezil amaçları için kullanılan üslerini İstemiyoruz! Komşumuz olan Müslüman ülkelere, Suriye’ye, Irak’a binlerce sorti yapıp terörist diye Müslüman kardeşlerimizin ölümüne sebep olan bu üsleri istemiyoruz!

KÜRECİK VE İNCİRLİK ÜSLERİ DERHAL KAPATILMALIDIR

Konuşmasını sürdüren Halil İbrahim Kart, “Filistin’in işgali, Gazze’nin yok edilmesi, Filistinlilerin soykırıma uğraması, en ağır savaş suçlarının işlenmesi için İsrail’e destek veren bu üsleri istemiyoruz! Büyük Ortadoğu Projesi adı altında Büyük İsrail Projesini yürütenlere hizmet eden, İsrail’in güvenliğini sağlayıp varlığını sürdürmesi amacına hizmet eden bu üsleri istemiyoruz! Siyonizmin arz-ı mevud (vaad edilmiş topraklar) diyerek topraklarına göz diktiği ve sınırlarını değiştirmeyi amaçladığı ülkelerden biri Türkiye’dir.  Bu amaçla yürütülen Büyük İsrail Projesi uyarınca küresel işgal ve sömürü düzeni her geçen gün ele geçirip darmaduman ettiği ülkelere bir yenisini eklemektedir. Bu zalim sömürgenler adım adım ülkemize yaklaşmaktadır. Ülkemizin toprak bütünlüğünü tehdit eden olası durumlarda, bizleri tehdit etmesi kuvvetle muhtemel güçlerin kontrolünde olan ve bırakın bizi korumayı bize karşı kullanılacak ve tüm askeri gücümüzü etkisiz hale getirecek bu üsleri istemiyoruz! Türkiye’nin ve bulunduğumuz coğrafyadaki tüm Müslüman ülkelerin güvenliğini tehdit eden Kürecik ve İncirlik üsleri başta olmak üzere ülkemizdeki tüm ABD ve NATO üsleri derhal kapatılmalıdır!” dedi.