• Çardaklı Çeşme Sahnesi Göle Döndü!
  • Çardaklı Çeşme Sahnesi Göle Döndü!
  • Çardaklı Çeşme Sahnesi Göle Döndü!
Çorlu Güncel

Çardaklı Çeşme Sahnesi Göle Döndü!

  • 14 Kasım 2023
  • 244 Kez Okundu

Çorlu Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl açılan Çardaklı Çeşme Sahnesi yağan yağmur sonrası göle döndü.

2022 yılının Ağustos Ayı’nda açılan Çardaklı Çeşme Sahnesi geçtiğimiz gün yağan yağmur sonrası göle döndü. Çardaklı Çeşme Sahnesi’nin yağmur suyuyla dolmasına tepki gösteren Çorlulu vatandaşlar belediyeyi göreve davet ederek, Çardaklı Çeşme Sahnesi’ne sahip çıkmaya davet etti. Yüzbinlerce lira para harcanarak yapılan Çardaklı Çeşme Sahnesi’nin göle dönmesi sonucu sahnenin zemini zarar görmesi tepki çekti. 

YAĞMUR SUYU MAZGALLARI TIKALI MI?

Uzun yıllar atıl kaldıktan sonra Çorlu Belediyesi tarafından restore edilerek hizmete açılan Çardaklı Çeşme Sahnesi’nde özellikle yaz aylarında birçok etkinlik gerçekleşiyor. Yağmurların başlamasıyla birlikte Çardaklı Çeşme Sahnesi’nin göle dönmesi vatandaşın tepkisine neden oldu. Vatandaşlar, “Çardaklı Çeşme Sahnesi’nin yağmur suyu giderleri yok mu veya tıkalı anlamış değiliz, Bu kadar su birikmesi kabul edilemez zemindeki beton zarar görür” dedi. 

SUYLA DOLAN ÇARDAKLI ÇEŞMENİN ZEMİNİ ZARAR GÖRDÜ 

Yaklaşık 50 santimetre yüksekliğinde suyla dolan Çardaklı Çeşme’nin zeminin zarar gördüğünü dikkat çeken vatandaşlar gazetemize konuştu: “Çardaklı Çeşme Sahnesi’nin zemini olduğu gibi su dolmuş durumda. Sahnenin zemini bu şekilde zarar görür ve belediye tekrar buraya para harcamak durumunda kalır. Bunlara dikkat edilmeli. Yağmur suyu giderlerinin açık olması ve en azında bu kadar su birikmemesi gerekiyor” dedi. 

ÇARDAKLI ÇEŞME SAHNESİNE NEDEN SAHİP ÇIKILMIYOR 

Çorlu Belediyesi tarafından 2022 yılı içerisinde açılan Çardaklı Çeşme Sahnesi’nin göle dönmesi tepkileri de beraberinde getirdi. Konuyla ilgili konuşan Çorlulu vatandaşlar, “Çardaklı Çeşme açıldıktan sonra maalesef sahip çıkılmıyor. Hem kapıları kırıldı, hem de görüldüğü gibi yağmurda göle dönüyor. Buraya yüzbinlerce lira para harcanarak yapıldı, şimdi zarar gördüğü zaman tekrar para harcanmak zorunda kalacak. Belediyenin çardaklı çeşme sahnesine sahip çıkmasını bekliyoruz” dedi. 

İMDAT AŞHİN