• Yol Acil Çözüm Bekliyor!
  • Yol Acil Çözüm Bekliyor!
  • Yol Acil Çözüm Bekliyor!
Çorlu Güncel

Yol Acil Çözüm Bekliyor!

  • 14 Kasım 2023
  • 243 Kez Okundu

Rumeli Mahallesi Kumru Caddesi ile Cumhuriyet Bulvarı’nın kesiştiği noktada biriken su nedeniyle trafik olumsuz etkileniyor.

Bölgenin gelişmesiyle birlikte Kumru Caddesi’ndeki trafik arttı. Kumru Caddesi ile Cumhuriyet Bulvarı’nın kesiştiği noktada yolun bozuk ve çukur olması nedeniyle biriken yağmur suyu nedeniyle araçlar geçerken zorluk yaşıyor. Göle dönen Kumru Caddesi’ne acil çözüm bulunmasını isteyen mahalle sakinleri Çorlu Belediyesi’nden destek istedi. 

YOL HEM BOZUK HEM DE YAĞMUR SONRASI KALDIRIMA KADAR SU BİRİKİNTİSİ OLUŞUYOR 

Kumru Caddesi ile Cumhuriyet Bulvarı’nın kesiştiği noktada yolun bozuk olması ve eğimli olması sebebiyle su birikintisi meydana geliyor. Geçtiğimiz gün yağan yağmur sonrası göle dönen yolda araç trafiği durumdan olumsuz etkilendi. Kaldırıma kadar suyla dolan yolda trafik aksamaları yaşanırken sürücüler zor anlar yaşıyor.

ARAÇLAR DÜŞMESİN DİYE BÖLGEDEKİ VATANDAŞLAR TAHTA KOYDU 

Kaldırıma kadar suyla dolan yolda bölgede yaşayan vatandaşlar araçların düşmemesi için yolun çukur olan noktasına tahta koydu. Araçların düşmemesi için yolun derin noktasına tahta koyan vatandaşlar gazetemize bilgi verdi: “Yolun sol kısmı hem bozuk hem de suyla dolduğu için derin. Araçlar düşmesin diye tahta koyarak sürücülerin görmesini sağlamaya çalıştık. Bu yolun acil yapılması gerekiyor” dedi. 

EN AZINDAN GEÇİCİ OLARAK DÜZENLEME YAPILSIN 

Yolun belli bir bölümünün çukur olması nedeniyle yolda göllenme meydana geliyor. Yolun hemen dibinde yağmur suyu rögarı bulunurken yolda düzenlene yapıldığı taktirde su birikintisinin olmayacağını ifade eden vatandaşlar gazetemize konuştu: “Yolun hemen dibinde rögar var, kapağı kapalıydı biz açtık kapağını. Burada küçük bir düzenleme ile burada su birikintisinin olmayacağı düşüncesindeyiz. Belediye bölgedeki inşaatların bitmesini bekliyor ama inşaatlar uzun sürdüğü taktirde daha yol ne kadar bekleyecek. En azından küçük bir düzenleme ile bölgedeki sorun giderilebilir” dedi. 

İMDAT ŞAHİN