• Çorlu'da Muhteşem Gala Gecesi
  • Çorlu'da Muhteşem Gala Gecesi
  • Çorlu'da Muhteşem Gala Gecesi
  • Çorlu'da Muhteşem Gala Gecesi
  • Çorlu'da Muhteşem Gala Gecesi
Çorlu Güncel

Çorlu'da Muhteşem Gala Gecesi

  • 09 Kasım 2023
  • 301 Kez Okundu

Çorlu’da çekilen Sokağın Güneşi dizisinin Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde gala gecesi düzenledi. Oyuncuların yanı sıra gala gecesine Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’ta katıldı.

Çekimlerine geçtiğimiz haftalarda başlanan Sokağın Güneşi Dizisi’nin ilk bölümü Youtube kanalında yayınlanmaya başladı. İlk bölümün yayınlanmasıyla birlikte dizi oyuncuları gala gecesi düzenledi. Çorlu’da çekilen ilk dizi olma özelliğine sahip Sokağın Güneşi gala gecesinde renkli görüntüler oluştu. Kırmızı halıda yürüyen oyuncular basın açıklamasının ardından içeri girerek dizinin ilk bölümünü Çorlulu vatandaşlarla birlikte izledi. Çorlu Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen gala gecesinde salon dolarken, dizinin gösterimi bitiminde vatandaşlar oyuncuları ayakta alkışladı. 

ARKADAŞLARIMIZIN ŞEHRİMİZDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ İLK GALA GECESİ 

Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt yaptığı açıklamada: “Arkadaşlarımızın şehrimizde gerçekleştirdiği ilk gala, ben her ne kadar şehrimiz sanayi şehri olarak değerlendirilse de ticaretin hizmetin kültürün sanatın yoğun yaşanmasını arzu ediyorum. Geçtiğimiz yıllarda isteğimiz hep bu yönde oldu. Kültür ve sanata giden süreci hemşerilerimizle beraber gerçekleştirmek mümkün. Arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gerçekleşen ilk ile birlikte arkası gelecektir” dedi. 

Sokağın Güneşi Dizisinin yönetmeni Poyraz Sarıgül, “Büyük bir emek harcadık, 12 yürekli insanla birlikte bu işe başladık. Medeni cesaret isteyen bir olay, biz bu işin Çorlu’da yapılabileceğini göstermek istedik. Bu 12 cesaretli arkadaşlarımızla birlikte yapmaya çalışacağız. Sokağın Güneşi neyi anlatıyor, iyilerle kötülerin mücadelesini anlatıyor. Uyuşturucu kartelleriyle onları durdurmaya çalışan iyi insanlar arasında geçen bir çalışma. Burada duygusallıkların yer aldığı, müziklerini olduğu bir proje. Şu an 4 bölüm yazıldı, 2 bölümün çekimi yapıldı” dedi. 

SOKAĞIN GÜNEŞİ YOUTUBE SAYFASINDA YAYINLANACAK 

Dizinin youtube kanalında yayınlanacağını belirten dizinin yönetmeni Poyraz Sarıgül konuşmasını sürdürdü: “Dizimiz sokağın güneşi youtube kanalında yayınlanacak. İlk bölümü yayınladık. İkinci bölümü ve diğer bölümleri de yayınlayacağız. Dizinin bölümleri 25-30 dakika arasında olacak. İlk bölümümüz 28 dakikadan oluşuyor. İnsanları çok sıkmadan insanları bu samimi projeye dahil etmek istiyoruz. Bütün herkesi dizimizi takip etmeye davet ediyorum. Youtube kanalında sokağın güneşi sayfasından dizimizi izleyebilirler” dedi. 

İMDAT ŞAHİN