• Hastanedeki Doktor Sıkıntısı Acil Çözüm Bekliyor!
  • Hastanedeki Doktor Sıkıntısı Acil Çözüm Bekliyor!
  • Hastanedeki Doktor Sıkıntısı Acil Çözüm Bekliyor!
Çorlu Güncel

Hastanedeki Doktor Sıkıntısı Acil Çözüm Bekliyor!

  • 08 Kasım 2023
  • 524 Kez Okundu

Çorlu Devlet Hastanesi’nde bulunan cildiye doktorun istifa etmesi sonrası cildiye bölümü boş kaldı. Bazı bölümlerde de yaşanan doktor sıkıntıları, yetkililerden acil çözüm bekliyor.

Çorlu Devlet Hastanesi’ndeki cildiye doktorunun istifa ederek özel hastaneye geçmesi nedeniyle bölüm boş kalırken vatandaşlar çareyi başka hastanelerde aramaya başladı. Sanayi bölgesi olan Çorlu’da iş kazaları, yanık vakaları fazla olurken devlet hastanesinde cildiye bölümünün olmaması tepki çekiyor. Gazetemizin edindiği bilgilere göre cildiye bölümü bir süre daha boş kalacak. Yakın zamanda yapılan atamalarda cildiye doktoru atanmazken bir sonraki atamalarda cildiye doktorunun gelmesi bekleniyor. Cildiye bölümü dışında bazı bölümlerde de sıkıntılar yaşanıyor. Göz, diş gibi alanlarda doktor sıkıntılarının yaşanması vatandaşı özel hastanelere mecbur bırakıyor. 

ÇORLU SANAYİ BÖLGESİ YANIK, KESİK VAKALARI FAZLA OLUYOR, CİLDİYE DOKTORU YOK!

Çorlu’nun sanayi bölgesi olması nedeniyle çok fazla yanık, kesik gibi cildiye sorunlarının yaşanmasına neden oluyor. Çorlu Devlet Hastanesi’nde bir tane olan cildiye doktorunun istifa etmesi üzerine cildiye bölümü boş kaldı. Cilt rahatsızlıkları olan vatandaşlar ne randevu alabiliyor ne de hastaneye gittikleri zaman doktor bulabiliyor. Vatandaşlar çareyi özel hastanelere gitmekte buluyor. Özel hastanelere binlerce lira para ödemek zorunda kalan vatandaşlar duruma tepki gösteriyor. 

BAZI BÖLÜMLERDE DE DOKTOR SIKINTISI YAŞANIYORKEN, AYLAR SONRAYA RANDEVULAR VERİLİYOR

Çorlu’da her gün binlerce kişiye hizmet veren Çorlu Devlet Hastanesi’nde doktorların istifa ederek özel hastanelere geçmesi vatandaşları olumsuz etkiliyor. Çorlu Devlet Hastanesi’nde bazı bölümlerde de sıkıntılar yaşandığını belirten vatandaşlar acil doktor eksikliklerinin giderilmesini istedi. Özellikle göz bölümünde de randevu alamadığını söyleyen vatandaşlar randevu alabilmek için 4 ay beklediklerini belirtti. Görüntüleme cihazlarında da randevuların geç tarihleri verilmesi vatandaşı içinden çıkılmaz bir duruma düşürüyor. Vatandaşlar haftalar aylar sonraya görüntüleme cihazlarından randevu veriliyor, vatandaşlar haftalarca film çekilmeyi bekliyor.  

VATANDAŞ ÖZEL HASTANELERE MECBUR BIRAKILIOR 

Devlet Hastanelerinde doktor olmaması nedeniyle vatandaşlar özel hastanelere mecbur bırakılıyor. Doktorların istifa ederek özel hastanelere geçmesi nedeniyle vatandaşlarda muayene olmak için mecbur özel hastanelerin yolunu tutuyor. Özel hastanelere binlerce lira para ödemek zorunda bırakılan vatandaşlar “Hem SSK pirimi ödüyoruz hem de sağlıktan yeteri kadar faydalanamıyoruz” diyerek tepkilerini dile getirdi. 

VATANDAŞLAR MİLLETVEKİLLERİNDEN DOKTOR ATAMASI İÇİN DESTEK İSTİYOR 

Çorlu’da doktor sıkıntısı olduğunu belirten vatandaşlar Tekirdağ milletvekillerine seslenerek: “Vatandaşlar olarak milletvekillerimizi Ankara’ya gönderiyoruz ki ilimizdeki sorunları gidersinler diye. Çorlu’da doktor sıkıntısı var biran önce vekillerimizden sorunu gidermelerini bekliyoruz” dedi. 

İMDAT ŞAHİN