• Her Gün Kaza Oluyor, Vatandaş Önlem Alınmasını İstiyor
  • Her Gün Kaza Oluyor, Vatandaş Önlem Alınmasını İstiyor
Çorlu Güncel

Her Gün Kaza Oluyor, Vatandaş Önlem Alınmasını İstiyor

  • 08 Kasım 2023
  • 609 Kez Okundu

Çorlu Zafer Mahallesi Yeni Sanayi Sitesi'nde Oto King önünde neredeyse her gün kaza meydana gelmesi vatandaşların tepkisini çekiyor. Vatandaşlar kavşak öncesinde ve kavşakta önlem alınmasını istiyor.

Çorlu'da Zafer Mahallesi Yeni Sanayi Sitesi'nde son dönemde Oto King önünde meydana gelen trafik kazaları bölge esnafını ve vatandaşları endişelendiriyor. Bu bölgede artan kaza sayıları, sürücüleri ve işletme sahiplerini tedirgin ediyor. Son zamanlarda sık sık tekrarlanan kazalar, vatandaşlar arasında güvenlik endişelerine yol açtı. Kazaların büyük bir çoğunluğu, Oto King bölgesinin karmaşık trafik düzenlemeleri ve yol altyapısındaki eksiklikler nedeniyle meydana geliyor. 

Vatandaşlar neredeyse her gün olan kazalar için yetkililer tepki göstererek; “Yetkililer bu bölgedeki trafik güvenliğini artırmak için harekete geçmeli ve bu endişe verici durumu çözmek için önlemler almalıdır. Trafik ışıkları, yol işaretleri ve hız sınırlamalarının gözden geçirilmesi ve iyileştirilmesi gerekiyor. Buradaki kavşak için ya hız kesici yada farklı bir yöntemle düzenleme yapılması gerekiyor” dediler.

Sürücüler ve işletme sahipleri, bölgedeki kazaların sayısının azaltılması ve güvenliğinin sağlanması için, ilgili kurumlar tarafından öncelikli olarak değerlendirmesini isteyerek, yetkililerin bu konuda acil önlemler almasını istediler.

CANSEL SÖZER