• Chp'deki Değişim Tekirdağ Siyasetini Nasıl Etkiler?
  • Chp'deki Değişim Tekirdağ Siyasetini Nasıl Etkiler?
  • Chp'deki Değişim Tekirdağ Siyasetini Nasıl Etkiler?
Çorlu Güncel

Chp'deki Değişim Tekirdağ Siyasetini Nasıl Etkiler?

  • 06 Kasım 2023
  • 401 Kez Okundu

Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan Genel Kurulu’nda Kemal Kılıçdaroğlu koltuğunu Özgür Özel’e bıraktı.

İki adayın yarıştığı seçimlerde Özgür Özel delegelerin oyunu alarak CHP Genel Başkanı olarak seçildi. Cumartesi günü genel başkanlık seçimleri yapılırken Pazar günü de parti meclis üyesi seçimleri yapıldı. CHP’de yaşanan değişimin ardından gözler Tekirdağ siyasetine çevrildi. Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ delegeleri Ankara’ya giderek genel başkanlık ve parti meclisi için oy kullandı. İki adayın genel başkanlık için yarıştığı seçimlerde Tekirdağ delegelerinin Kemal Kılıçdaroğlu’ndan yana olan tavırları bilinirken, Özgür Özel’in genel başkanlığa seçilmesi Tekirdağ siyasetinin nasıl şekilleneceği sorularını akıllara getirdi. 

FAİK ÖZTRAK VE TEKİRDAĞ DELEGELERİ KILIÇDAROĞLU’NA DESTEK VERDİ

Hafta sonu yapılan 38. Genel kurulda Özgür Özel genel başkanlık koltuğuna oturdu, Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ve Tekirdağ’lı delegelerin Kemal Kılıçtaroğlu’ndan yana oldukları bilinirken Özgür Özel’in genel başkanlık koltuğuna oturması Tekirdağ siyasetinde büyük yankı uyandırdı. Siyasi kulislerde Faik Öztrak döneminin sona erdiği belirtilirken, yerel seçimlerde belirleyicinin artık Faik Öztrak olmayacağı vurgulanıyor. 

CANDAN YÜCEER ÖZGÜR ÖZEL’İ DESTEKLEDİ 

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan milletvekilliği seçimlerinde aday olmayan Candan Yüceer genel başkanlık seçimlerinde Özgür Özel’i açık bir şekilde destekledi. Özgür Özel’in genel başkan seçilmesiyle birlikte siyasi kulislerde Candan Yüceer’in Tekirdağ siyasetinde daha fazla söz sahibi olacağı belirtiliyor.  3 dönem CHP’de milletvekilliği yapan Candan Yüceer Pazar Günü yapılan parti meclisi seçimlerinde aday olmadı. 

CANDAN YÜCAER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NE Mİ ADAY OLACAK 

Parti meclisi seçimlerinde aday olmayan Candan Yüceer’in Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday olacağı konuşuluyor. Özgür Özel’i başından beri destekleyen Candan Yüceer’in büyükşehir belediye başkan adaylığına kesin gözüyle bakılırken, önümüzdeki günlerde neler yaşanacağı ise merak konusu oldu. 

İMDAT ŞAHİN