• Askeri Lojmanlar Yıkılıyor
  • Askeri Lojmanlar Yıkılıyor
Çorlu Güncel

Askeri Lojmanlar Yıkılıyor

  • 06 Kasım 2023
  • 368 Kez Okundu

Çorlu’da Muhittin Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan askeri lojmanların yıkımı başladı.

Atatürk Bulvarı ile Hastane Caddesi’nin kesiştiği noktada bulunan lojmanların yıkımı başladı. Uzun yıllar lojman olarak hizmet veren binaların yıkım çalışmaları başladı. Lojmanların yıkıldıktan sonra alanın temizliğinin yapılması bekleniyor. Daha önce bölgede bulunan bazı lojmanları yıkılarak alan temizlenmişti. Şimdi de kalan lojmanların yıkımı gerçekleşecek. Askeri hastane lojmanları olarak bilinen binaların yıkımlarının yakın bir zamanda tamamlanması bekleniyor. 

UZUN YILLAR LOJMAN OLARAK KULLANILDI 

Uzun yıllar askeri personelin lojmanları olarak kullanılan binalar yıkımları gerçekleşiyor. Daha önce bölgede bulunan bazı lojman binaları yıkılmıştı. Şimdi diğer binaların yıkımları da yapılıyor. Askeri personelin kaldığı lojmanların yıkımı tamamlandıktan sonra alanın temizliği yapılacak. Hastane Caddesine yakın olan lojmanlarının önümüzdeki günlerde yıkım çalışmaları bitmiş olacak. 

ALAN AFAD TOPLANMA YERİ OLACAK 

Gazetemizin edindiği bilgilere göre Çorlu Devlet Hastanesi Münür Alkan Binası’nın Atatürk Bulvarı tarafındaki boş alan AFAD toplanma merkezi olarak kullanılacak. Edinilen bilgilere göre daha önce yıkılan lojmanlarla birlikte boşta kalan arazinin AFAD tarafından toplanma merkezi alanı olacak. 

İMDAT ŞAHİN