• Toki̇'nin 570 Konutlu Projesi Hazır
  • Toki̇'nin 570 Konutlu Projesi Hazır
  • Toki̇'nin 570 Konutlu Projesi Hazır
Çorlu Güncel

Toki̇'nin 570 Konutlu Projesi Hazır

  • 04 Kasım 2023
  • 338 Kez Okundu

TOKİ 570 konut, iş merkezi ve camiden oluşacak Muhittin Mahallesi 1. Etap Projeden konutlar hazırlanırken, projenin çevre düzenleme çalışmaları sürüyor.

TOKİ 36 bloğun yer aldığı ve Ocak ayında başlayan projeyi kısa sürede tamamladı. Çorlu’da yapımına başlanan ve yaklaşık 36 bloğun yer aldığı TOKİ projesinde her blokta 16 daire yer alıyor. TOKİ konutların yanı sıra iş merkezi ve cami de yaptı. Alt yapı ve çevre düzenlemelerinin de yapılacağı proje kapsamında konutlarda oturacak vatandaşların en kısa sürede binaya yerleşmesi bekleniyor. Zafer Mahallesi villaların alt kısmında başlanan 570 konutluk projede sona gelinirken, ekipler bloklardaki son çalışmalarını yapıyor. 

TOKİ ÇORLU’DA 4’ÜNCÜ PROJEYESİNİ DE TAMAMLIYOR 

Emlak Konutları Bölgesi’ne başlayan projede hak sahipleri dairelerine yerleşmeye başlarken, Mühendislik Fakültesi'nin arka kısmına yapılan projede sona yaklaşıldı. Önerler Mahallesi’ne yapılan askeri lojmanlar projesinde de bloklar yükselmeye devam ediyor.  Zafer Mahallesi’ne yapılan 570 konutluk Muhittin Mahallesi projesinde de inşaatlar tamamlanmak üzere olup kısa süre sonra hak sahiplerinin taşınması bekleniyor. 

PROJENİN DEĞERİ 700 MİLYONU GEÇİYOR

TOKİ tarafından Zafer Mahallesi’ne yapılan Muhittin Mahallesi Projesi’nin maliyeti 688 milyon 856 bin artı KDV olurken, işin süresi ise 550 gün olarak belirlendi. 550 günden daha kısa sürede tamamlanacak olan proje KDV dahil edildiğinde 700 milyonu geçiyor. Projeyi alan yüklenici firma çalışmalarını hızla sürdürürken, projenin alt yapı ve çevre düzenlemesi de yüklenici firma tarafından yapılacak.

570 KONUT, İŞYERLERİ VE CAMİ’NİN İNŞAATLARI BİTTİ 

TOKİ tarafından başlanılan Muhittin Mahallesi 1. Etap Projesi’nde 570 konut, işyerleri ve bir adette cami inşa ediliyor. Proje’nin tapusu Muhittin Mahallesi’ne ait olurken, şu anki konumu Zafer Mahallesi Everest Villa’larının alt kısmında yer alıyor. Zafer Mahallesi Yeni Dünya Caddesi’ne inşa edilen projede 36 blok yer alıyor. Konutların dışında işyeri ve bir de cami inşaatları da tamamlanmak üzere. 

İMDAT ŞAHİN