• Yağmur Suyu Hatları Yıl Sonuna Bitecek
  • Yağmur Suyu Hatları Yıl Sonuna Bitecek
  • Yağmur Suyu Hatları Yıl Sonuna Bitecek
  • Yağmur Suyu Hatları Yıl Sonuna Bitecek
Çorlu Güncel

Yağmur Suyu Hatları Yıl Sonuna Bitecek

  • 04 Kasım 2023
  • 260 Kez Okundu

Önerler Mahallesine yapımı devam eden yağmur suyu hatlarından 2 hattın yılsonuna biteceğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Metin Pakdil, bir tanesinin ise diğer yıl yapılacağını belirtti.

Aşırı sağanak yağışlarda E-5 Karayolu Oto Center’ın önü göle dönerken bölgedeki işyerlerine de su baskınları oluyordu. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Önerler Mahallesi’nde başlattığı yağmur suyu hatlarıyla birlikte bu sorunun önüne geçmek için çalışma başlattı. Yağmur su hatlarıyla sular toplanarak alt kısımlara doğru taşınacak. E-5 Karoyulu’nun altından geçecek olan yağmur suyu hatlarından iki tanesi bu yıl bitirilmesi planlanırken bir diğerinin ise bir sonraki yıl bitirilmesi planlanıyor. 

İSTANBUL YOLU VE İŞYERLERİNE SU BASKINLARI OLUYORDU 

Önerler Mahallesi’nden aşağıya doğru gelen yağmur suları E-5 İstanbul Yolu’nda birikiyordu. Trafiğin durma noktasına geldiği İstanbul Yolu’nun alt kısmında kalan işyerlerine ise su baskınları oluşuyordu. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bununla ilgili proje hazırladı ve çalışmalara geçtiğimizi aylarda başlamıştı. İstanbul Yolu’nda meydana gelen göllenme ve işyerlerine su baskınları projenin tamamlanmasıyla birlikte ortadan kalkması bekleniyor. 

YAĞMUR SUYU HATTI ÇALIŞMALARI HAZİRAN AYINDA BAŞLAMIŞTI 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen yağmur suyu hattı projesi Haziran Ayı’nda başlamıştı. Önerler Mahallesi bölgesinden toplanacak yağmur suları E-5 Karayolu’nun altından geçirilerek aşağı bölgelere verilmesi bekleniyor. Aşırı sağanak yağışlarda E-5 Karayolu’na toplanan yağmur sularının artık toplanmaması bekleniyor. İşleri sahipleri de projenin biran önce bitirilmesini istiyor. 

YAĞMUR SUYU HATLARI E-5 KAROYULUNUN ALTINDAN GEÇECEK,

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Metin Pakdil projeyle ilgili gazetemize önemli açıklamalarda bulundu: “E-5 Karayolu üzerinde biz burada topladığımız yağmur suları 3 noktadan karşıdan karşıya geçecek onu da Karayolları Genel Müdürlüğü yapacak. Karayollarıyla o konuda bir anlaşmamız var. Bu bölgede yaşanan su baskınları bir daha olmayacak. Karayolları ile görüştük, onların da mütahitleri geliyormuş, mütahitlerin iş başı yapması için talimat verecekler. Tahminen bu sene iki geçiş yapılacak, 3’üncü enine geçiş Ağırbakım Kavşağının oralarda bir sonraki yıla aktarılacak. Bizim programımızda iki enine geçiş var. Karayollarının da programında var, bunları birlikte yapıp bitirmek istiyoruz” dedi. 

İMDAT ŞAHİN