• Çorlu Belediyesinde E-Beyan Sistemi Başladı
  • Çorlu Belediyesinde E-Beyan Sistemi Başladı
Çorlu Güncel

Çorlu Belediyesinde E-Beyan Sistemi Başladı

  • 04 Kasım 2023
  • 405 Kez Okundu

Emlak vergisi (bina, arsa ya da arazi), çevre temizlik vergisi, ilan reklam vergisi ve iş yeri ruhsat beyanında bulunmak için artık Çorlu Belediyesine gitmenize gerek kalmadı. Beyanda bulunmak isteyen vatandaşların işlemlerini E-Beyan uygulaması üzerinden kolaylıkla yapabilecekleri bildirildi.

Çorlu Belediyesi vatandaşların belediyeye gelmeden işlemlerini halledebilmeleri için E-Beyan uygulamasını hizmete sundu. Emlak vergisi (bina, arsa ya da arazi), çevre temizlik vergisi, ilan reklam vergisi ve iş yeri ruhsat beyanında bulunmak isteyen vatandaşlar Çorlu Belediyesinin E-Belediye uygulamasına girerek başvuru işlemlerini kolaylıkla yapabilecekler. Vatandaşlar emlak vergisi beyanını E-Devlet üzerinden de yapabilecekler.

E-Beyan İşlemi Nasıl Yapılacak?

Çorlu Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada; “Belediyemize emlak vergisi (bina, arsa ya da arazi), çevre temizlik vergisi, ilan reklam vergisi ve iş yeri ruhsat beyanı vermek için “E-Belediye” sayfasındaki beyan türünü (emlak, çevre temizlik, ilan reklam) seçerek gelen formu eksiksiz olarak dolduracak ve ardından gönder butonuna basarak işlemi tamamlayacaklar. Vatandaşlar tarafından yapılan beyanname başvuruları belediye görevlisi tarafından kontrol edilecek ve başvurulara ait bilgiler ışığında gerekli işlemler yapılacak. Gerek görüldüğü takdirde telefon ya da e-posta yoluyla işlem hakkında geri dönüş sağlanacak, ihtiyaç duyulan evraklar posta, faks veya e-posta yolu ile talep edilebilecek. Beyana yönelik tüm işlemlerinin gerçekleşmesinin ardından beyanda bulunan vatandaşlar, e-belediye ekranından beyanına ilişkin bilgilere ulaşarak işlemlerini gerçekleştirebilecekler” ifadelerine yer verildi.

CANSEL SÖZER