• Bu Parkurlar Yapılmak İçin Mi Yapılıyor?
  • Bu Parkurlar Yapılmak İçin Mi Yapılıyor?
Çorlu Güncel

Bu Parkurlar Yapılmak İçin Mi Yapılıyor?

  • 03 Kasım 2023
  • 306 Kez Okundu

Çorlu’da bulunan görme engelli parkurlarının ya zarar görmesi ya da parkurların önünde rögarların olması engeli vatandaşları daha da zora düşürüyor.

Esentepe Mahallesi Adnan Doğu Caddesi üzerinde bulunan görme engelli parkuru duyarlı vatandaşların tepkisine neden oldu. Parkurların önünde rögarların bulunmasının kabul edilemez olduğuna dikkat çeken duyarlı vatandaşlar gazetemize konuştu: “Engelli parkurlarının önünde rögarlar bulunuyor. Kaldırımları yapan mühendisler nasıl bir tasarım yapıyor anlamış değiliz. Görme engelli vatandaş Adnan Doğu Caddesi’nde nasıl yoluna devam edecek. Hem rögar var hemde çukur var” dedi. 

KALDIRIMLARDA GÖRME ENGELLİ VATANDAŞLARIN YÜRÜMESİ İMKANSIZ 

Esentepe Mahallesi Adnan Doğu Caddesi’ndeki görme engelli parkurlarını takip edecek bir engelli vatandaşın yürümesi imkansız diye konuşan duyarlı vatandaşlar belediyelere tepki gösterdi: “Belediyeler engelli parkurlarını yapmak için yapıyor sanki, öylesine yapıyorlar. Bu kabul edilemez, engelle parkurunun önünde rögarların ne işi var. Bunları yapan mühendisler hiç düşünmüyor mu görme engelli vatandaşlar bunların üzerinden nasıl geçecekler. Yazık çok yazık” dedi. 

İMDAT ŞAHİN