• Caddenin Yeni Hali Görenleri Şaşırttı
  • Caddenin Yeni Hali Görenleri Şaşırttı
Çorlu Güncel

Caddenin Yeni Hali Görenleri Şaşırttı

  • 02 Kasım 2023
  • 719 Kez Okundu

Çorlu Belediyesi tarafından Cemaliye Mahallesi Akıncılar Caddesi’nde başlatılan çalışmalardan sonra caddenin çehresi değişti.

Caddenin eski halinden eser kalmazken, cadde yepyeni bir görünüme kavuştu. Kaldırımları olmayan Akıncılar Caddesi’ne iki taraflı kaldırımlar yapıldı, yol tekrar asfaltlandı. Araç parkına izin verilmeyen caddenin yeni hali hem esnaftan hem de vatandaşlardan tam not aldı. Çorlu Belediyesi geçtiğimiz haftalarda bölgede çalışma başlattı. Akıncılar Caddesi, Dr. Gürman Tekin Sokak ve devamındaki sokaklarda kaldırım ve asfalt çalışması yapan Çorlu Belediyesi bölgenin çehresini değiştirdi.

AKINCILAR CADDESİNE İKİ TARAFLI KALDIRIM YAPILDI 

Yıllardır kaldırımı olmayan Akıncılar Caddesi’nden vatandaşlar güçlükle geçebiliyordu. Kaldırımı olmayan caddede vatandaşlar yoldan yürümek zorunda kalıyordu. Çorlu Belediyesi Akıncılar Caddesi ve devamındaki sokaklarda çalışma başlattı. Çalışmalar sonrasında geniş kaldırımlar yapılırken araç parkını da ortadan kaldırdı. İki taraflı kaldırım yapılırken, kaldırımlara araçların çıkmaması için dubalar konuldu. 

TEK ŞERİTLİ YOLDA, ARAÇ PARKINA MÜSAADE EDİLMEDİ 

Çorlu Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar kapsamında yol yeniden düzenlendi. Daha önce araçların yol kenarına park ettiği Akıncılar Caddesi’nde artık araç parkı yapılamayacak. İki taraflı kaldırımların yapıldığı Akıncılar Caddesi’nde araç park etmemesi için dubalar konuldu. Dr. Gürman Tekin Sokağın tek tarafına araç parkına müsaade edilirken, sokağın diğer tarafına geniş kaldırım yapıldı. Çorlu Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar bölge esnafının takdirini kazandı. 

BÖLGE ESNAFI ÇORLU BELEDİYESİNE TEŞEKKÜR ETTİ 

Akıncılar Caddesi’nde yapılan çalışmalardan dolayı bölge esnafı Çorlu Belediyesi’ne teşekkür etti. Çalışmalarla ilgili gazetemize konuşan bölge esnafı, “Daha önce sizlerde bu caddeyi çok defa haber yaptınız, insanlar yolun ortasından yürüyordu, kaldırım namına hiçbir şey yoktu. Çorlu Belediyesi yaptığı çalışmalar sonrası geniş kaldırım yaptı ve araç parkını kaldırdı. Şimdi insanlar rahatlıkla kaldırımda yürüyebilir. Araçlar park edemeyecekler. Daha güzel bir cadde ortaya çıktı” dedi. 

İMDAT ŞAHİN