• Köprü Ve Menfez Çalışmaları Başladı
Tekirdağ

Köprü Ve Menfez Çalışmaları Başladı

  • 07 Ekim 2022
  • 2149 Kez Okundu

Alt ve üst yapı alanında önemli projeleri hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, bu alandaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Tekirdağ il genelinde 2023 yılı sonuna kadar tamamlanacak olan köprü ve menfez çalışmaları başladı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Malkara İlçesi İshakça Mahallesi, Şarköy İlçesi Beyoğlu Mahallesi,  Saray İlçesi Büyükyoncalı ve Küçükyoncalı Mahalleleri, Süleymanpaşa İlçesi Mahramlı ve Aşağıkılıçlı Mahalleleri ile Hayrabolu İlçesi Subaşı ve Karabürçek Mahallelerinde bulunan köprü ve menfezlerin üzerinde bulunduğu yol 2 şerit iken, köprü ve menfez üzerinde ancak 1 aracın geçebileceği genişlikte olması nedeniyle muhtemel oluşabilecek kazaların önlenebilmesi, köprü ve menfez genişliğinin yol güzergahı genişliğine ve köprü hidrolik kesitinin güncel yönetmeliklere uygun hale getirilmesi, ayrıca köprü ve menfezlerde yetersiz hidrolik kesit sebebiyle güzergahın yağışlı havalarda sel taşkınına maruz kalmaması ve mevcut köprü ve menfezlerin yol platformunu daraltmaması, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla köprü ve menfezlerin yapım çalışmaları başladı.
“Köprü Ve Menfez Çalışmalarımız Vatandaşlarımıza Hayırlı Olsun”
Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımıza daha kaliteli ve konforlu bir ulaşım hizmeti vermek, şehrimizin alt ve üst yapılarını daha güvenli hale getirmek amacıyla çalışmalarımızı büyük bir özveri ile sürdürüyoruz. Malkara, Saray, Şarköy, Süleymanpaşa ve Hayrabolu ilçelerimizde başladığımız köprü ve menfez yapım çalışmalarımızı 2023 yılında tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Projelerimizin vatandaşlarımıza ve şehrimize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.