• “Altı Okun Rehberliğinde Ülkemizi Aydınlık Yarınlara Kavuşturacağız”
  • “Altı Okun Rehberliğinde Ülkemizi Aydınlık Yarınlara Kavuşturacağız”
  • “Altı Okun Rehberliğinde Ülkemizi Aydınlık Yarınlara Kavuşturacağız”
Tekirdağ

“Altı Okun Rehberliğinde Ülkemizi Aydınlık Yarınlara Kavuşturacağız”

  • 09 Eylül 2022
  • 2236 Kez Okundu

Cumhuriyet Halk Partisi Ergene İlçe Başkanı Nuh Nuhoğlu partisinin kuruluşunun 99’ncu yıl dönümüyle ilgili bir açıklama yaptı.

CHP Ergene İlçe Başkanı Nuh Nuhoğlu yaptığı açıklamada: “Mustafa Kemal Atatürk'ün “Benim iki büyük eserim vardır; biri Cumhuriyet Halk Partisi diğeri Türkiye Cumhuriyeti'dir” sözleri, büyük önderimizin Cumhuriyet'imize ve partimize verdiği büyük önem ve değeri ortaya koymakla birlikte; Cumhuriyet değerlerinin yılmaz savunucularına, Cumhuriyet Halk Partisi'nin değerli kadrolarına büyük bir sorumluluk yüklemektedir. Bu sorumluluk biz Cumhuriyet Halk Partililere, hukukun egemen kılındığı, insanımızın huzurlu, mutlu ve müreffeh bir yaşam sürebildiği, gelecek kaygısı yaşamayacağı, çağdaş uygarlık seviyesine ulaşmış bir Türkiye'yi en kısa sürede inşa etme görevini tevdi etmektedir” ifadelerini kullandı. 
KURULUŞ YILDÖNÜMÜMÜZ KUTLU OLSUN
Konuşmasını sürdüren CHP Ergene İlçe Başkanı Nuh Nuhoğlu, “Bu görev ne kadar zorlu olursa olsun, önümüzde duran engeller ne kadar büyük olursa olsun, sonunda nihai hedefimize ulaşacağız; Altı Ok'un rehberliğinde, ülkemizi aydınlık yarınlara kavuşturacağız. Cumhuriyet Halk Partisi'nin her bir kadrosu 99 yıldır, bu inanç ve kararlılıkla mücadelesini yürüttü ve bundan sonra da aynı inanç ve kararlılıkla demokrasinin, hukukun üstünlüğünün ve gelecek güzel günlerin inşası için çalışmaya devam edecek. Bu vesileyle, ilk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere 99 yıl boyunca bu yüce davaya gönül vermiş, emek vermiş, bedel ödemiş partimizin bütün kadrolarını saygı ve şükranla anıyor, 99 yıl önceki inanç ve kararlılığı bugüne taşıyan bütün yol arkadaşlarıma esenlik ve başarı diliyorum. Kuvayı Milliye Destanı'nı yazan gerçek vatanseverlerin, Cumhuriyet'imizin fedakâr ve cefakâr kadroların eseri, aydınlanma devrimin kalesi, yuvamız Cumhuriyet Halk Partisi'nin 99. kuruluş yıldönümü kutlu olsun. Daha nice 99 yıllara” dedi. 
İMDAT ŞAHİN