• Muhtarlar Derneği Pazar Günü Pedal Çevirecek
  • Muhtarlar Derneği Pazar Günü Pedal Çevirecek
Çorlu Güncel

Muhtarlar Derneği Pazar Günü Pedal Çevirecek

  • 20 Mayıs 2022
  • 229 Kez Okundu

Çorlu Muhtarlar Derneği ‘Doğa İçin Pedal Çeviriyoruz ‘ etkinliği kapsamında Pazar Günü pedal çevirecek. Çorlu Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Arcan tüm vatandaşları etkinliğe katılmaya davet etti.

Yapılan ortak basın açıklamasında Ahmet Arcan, “Çorlu Muhtarları Derneği olarak Çorlu Belediyemizin iş birliğiyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın anlam ve önemine uygun bir şekilde ‘Doğa İçin Pedal Çeviriyoruz’ etkinliğimizi gerçekleştireceğimiz Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, Samsun’da Milli mücadelenin ilk ateşini yakışının 103. Yıl dönümünü kutlarken yaşam boyu sporun önemine dikkat çekmeyi hedefliyoruz” dedi. 
ETKİNLİĞE TÜM VATANDAŞLARI DAVET EDİYORUZ
Çorlu Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Arcan etkinliğe herkesin davet olduğunu belirterek konuşmasını sürdürdü: “Hem en yararlı sporlardan biri olan hem de çevre dostu bir ulaşım yöntemi olan bisiklet kullanımını teşvik etmek ve yaygınlaşmasına katkı sağlamak en büyük temennimizdir. Etkinliğimize Tekirdağ Valimiz Sayın Aziz Yıldırım’ı Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak, Çorlu Kaymakamı Sayın Cafer Sarılı’yı, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt’u İlçe siyasi parti teşkilatları, Dernek Başkanlarımızı, meslek odası başkanlarımız ve vatandaşlarımızı davet ettik” dedi. 
PAZAR SAAT 10.00’DA HEYKEL’DE BAŞLIYOR 
Konuşmasını sürdüren Ahmet Arcan, “Demir pedal ve öğretmen pedal grupları ile vatandaşlarımızın katılacağı etkinliğimiz 22 Mayıs 2022 Pazar Günü Saat: 10:00’da Çorlu Atatürk Meydanı’nda başlayarak Toplu bir şekilde Omurtak Caddesi ve İstanbul yolu üzerinde Gölbaşı Gençlik parkına gidilecek ve burada vereceğimiz molada katılımcılara ikramlarda bulunulmasının ardından Ağır Bakım kavşağı,Yeni Sanayi ve Bülent Ecevit Bulvarı rotası üzerinde Havuzlar Cumhuriyet Parkı’na gidilecek ve etkinliğimiz burada sona erecektir. ‘Doğa için pedal Çeviriyoruz etkinliğimize siz değerli basın emekçilerimizi ve tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramınızı şimdiden kutluyoruz. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyoruz” dedi. 
İMDAT ŞAHİN