• Ergene Zabıtasından Marketlere Denetim
  • Ergene Zabıtasından Marketlere Denetim
  • Ergene Zabıtasından Marketlere Denetim
Ergene

Ergene Zabıtasından Marketlere Denetim

  • 03 Ocak 2022
  • 501 Kez Okundu

Ergene Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelindeki denetimlerini sürdürüyor.Ergene halkının huzur, refah ve güveni için mesai kavramı gözetmeksizin görev yapan Ergene Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçenin çeşitli mahallelerinde yer alan temel gıda ve tüketim ürünlerinin satıldığı market ve fırınları denetlemeye devam ediyor. Son dönemde sıkça şikayet konusu haline gelen fahiş fiyatlar konusunda vatandaşların taleplerini dinleyen Ergene Belediyesi ekipleri Yeşiltepe Mahallesi’nde bulunan zincir marketlerin şubelerine giderek denetim ve inceleme yaptı. ürünlerin gramajı, fiyatı, tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluğu konusunda denetim yapan Zabıta ekipleri hijyen ve maske hususunda da esnafa uyarılarda bulundu.

Yapılan tüm çalışmaların Ergene halkının huzuru ve mutluluğu için olduğunun altını çizen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Son zamanlarda artan şikayetlerle birlikte denetimlerini periyodik aralıklarla sürdüren zabıta ekiplerimiz bu denetimleri sıklaştırdı. Ekiplerimiz yaptıkları denetimlerde işyerlerinin genel temizliği, hijyen kuralları, Covid-19 tedbirleri ile başta gıda ürünleri olmak üzere ürünlerin fiyat etiketleri kontrol ediliyor. Ürünlerin raf fiyatları ile kasa fiyatları da kontrol ediliyor. Tutarsızlık tespit edilmesi durumunda gereken yaptırımlar uygulanıyor” dedi.

Başkan Yüksel Ergene Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin vatandaşlardan gelen şikayet ve talepleri dikkate alarak çalışmalarına aralıksız biçimde devam edeceğini de sözlerine ekledi.