• Şampiyonluk İçin Mücadele Ediyorlar
  • Şampiyonluk İçin Mücadele Ediyorlar
  • Şampiyonluk İçin Mücadele Ediyorlar
  • Şampiyonluk İçin Mücadele Ediyorlar
Ergene

Şampiyonluk İçin Mücadele Ediyorlar

  • 18 Kasım 2021
  • 827 Kez Okundu

Ergene’de Amatör liglerde en iyi şekilde temsil eden futbol takımlarının bazıları şampiyonluk mücadelesi verirken, bazıları da küme düşme hattından çıkma yarışı içinde bulunuyor.

 

 

Tekirdağ 1.Amatör Liginde Ergene İlçesini en iyi şekilde temsil eden futbol takımları rakipleri ile kıyasıya mücadele ediyor. Tekirdağ 1.Amatör Ligi B grubunda bulunan Ergene temsilcisi Esenspor oynamış olduğu beş müsabaka sonunda bir galibiyet, iki beraberlik ve iki mağlubiyet alarak sekiz takımlı ligde toplamış olduğu 5 puanla yedinci sırada yer alıyor.

Ergene ilçesinden üç takımın bulunduğu Tekirdağ 1. Amatör C grubunda ise Ergene temsilcisi Ahimehmet Gençlik Spor ligde oynamış olduğu beş müsabaka sonunda dört galibiyet ve bir beraberlik alarak yenilgisiz bir şekilde 13 puanla liderlik koltuğunda bulunuyor. C grubunda bulunan bir başka Ergene temsilcisi Ergene Kırkgöz Gençlik Spor oynamış olduğu beş maç sonunda iki galibiyet, iki mağlubiyet ve bir beraberlik alarak toplamış olduğu 7 puanla ligde üçüncü sırada bulunuyor. Grubun son Ergene temsilcisi Vakıflar Güven Spor’da beş maç sonunda iki galibiyet ve üç mağlubiyet alarak ligde 6 puanla beşinci sırada bulunuyor. Tekirdağ 1.Amatör Ligi D grubunda bulunan dört Ergene temsilcisi arasından ikisi liderlik mücadelesi verirken diğer iki takım ise düşme potasından uzaklaşma çabası içinde. Ergene temsilcisi Sağlık Spor ve Ergene Pınar Spor oynamış olduğu beş lig maçında beş galibiyet alarak 15 puanla liderlik yarışı içinde bulunurken diğer Ergene temsilcisi Ergene Gençlerbirliği Spor beş lig maçında bir galibiyet ve dört mağlubiyet alarak 3 puanla yedinci sırada bulunuyor. Grubun dördüncü Ergene temsilcisi Ergene Belediye Spor ise ligde henüz galibiyet ile tanışamadı. Son sırada bulunan Ergene temsilcisi düşme hattı içinde yer alıyor.