• Bakan Soylu Başkan Yüksel'i Ankara'ya Davet Etti
Ergene

Bakan Soylu Başkan Yüksel'i Ankara'ya Davet Etti

  • 13 Kasım 2021
  • 608 Kez Okundu

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Ergene’nin sorunlarını konuşmak üzere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından Ankara’ya davet edildi.

 

 

AB-MODEX saha tatbikatına katılmak üzere Tekirdağ’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel tatbikat programında bir araya geldi. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel Bakan Soylu ile yaptığı kısa görüşmede Ergenenin sorunlarını aktardı. Başkan Yüksel özellikle Ergene’nin arazilerinin Ergene OSB tarafından raiç bedeli üzerinden satın alınması konusu hususunda mağdur olduklarını belirtirken içişleri Bakanı Süleyman Soylu Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel’i Ergene’nin sorunlarını konuşmak üzere Ankara’ya davet etti.

Ergene’nin geleceğini ve vatandaşlarının haklarını her zaman savunacağını belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Sayın Bakanımız ile yaptığım kısa görüşmede neticesinde kendisinden Ankara daveti aldım. Ankara’da da Bakanımız ile yapacağım uzun görüşmede Ergene’mizin mağduriyetini dile getireceğim. Vatandaşlarımızın haklarını savunacağım, Ergenemizin arazilerine sahip çıkacağım” dedi.

Sporda başarılarının da ortada olduğunu belirten Başkan Yüksel, “Tekirdağ’ımızı profesyonel liglerde temsil eden tek takım temsilcimiz Ergene Velimeşespordur. Takımımızla birlikte bir çok deplasmana gidiyorum ve bu deplasmanlarda görüyorum ki devletimiz buralara birden fazla futbol sahaları yapmış, Ankara’da spor adına Ergene’mize de yatırımlar ve stadyumlar yapılması gerektiğini sayın Bakanımıza aktaracağım. Ergene’de hiçbir vatandaşımızı, hiçbir mahallemizi bir diğerinden ayırmıyoruz, insan ayrıştırmadan sevgi kenti Ergene’mizde halkımızla bir araya geliyoruz. Onların hakkını her platformda sonuna kadar savunuyorum savunmaya da devam edeceğim. Dedelerimizin parmaklarından çıkararak sattıkları yüzükleri ile almış oldukları arsaları kimselere kaptırmayacağım” dedi.