• Milletvekili Yel'den Ergene'ye Stadyum Müjdesi
  • Milletvekili Yel'den Ergene'ye Stadyum Müjdesi
Çorlu Güncel

Milletvekili Yel'den Ergene'ye Stadyum Müjdesi

  • 02 Kasım 2021
  • 279 Kez Okundu

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Tekirdağ temsilcisi Ergene Velimemeşespor’un sahasında Adıyaman FK takımını konuk ettiği maçı izlemek üzere Velimeşe’ye gelen AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve MKYK Üyesi Mustafa Yel, “Umarım 2022 yılı içerisinde Ergene Velimeşespor’a stadyum ile ilgili müjde verme şansımız olur diye düşünüyorum” dedi.
“GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR”
Maç öncesi Ergene Velimeşespor’un Naim Süleymanoğlu Tesisleri’nde kulüp başkanı Serkan Bezgin ve Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ile bir araya gelen AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, “Ergene Velimeşespor’un daha da üst liglerde temsil edebilmesi ve bizim de daha büyük katkı sunması için ben zaten buradayım. İnşallah bundan sonra hem maddi anlamda hem de manevi anlamda daha büyük katkılar Ergene Velimeşespor’a sağlanacak. Stadyum konusunda Gençlik ve Spor Bakanlığımız ve Sayın Cumhurbaşkanımızla da görüşmelerimiz var. Bu konuyla ilgili Tekirdağ Namık Kemal Stadyumu’muz, Çorlu General Basri Saran Stadyumu gibi stadyumların yenilenmesi konularında da görüşmelerimiz devam ediyor” dedi. 

“UMARIM 2022’DE MÜJDE VERME ŞANSIMIZ OLUR”
Ergene’nin artık ayrı bir ilçe olduğunu da sözlerine ekleyen Yel, “Burada da Ergene’mizde daha büyük bir stadyumun yapılabilmesi için bir mücadelemiz var. Ancak şunu da hatırlatmak isterim. Bizim Ergene’mizde hem Ulaş’ta hem burada Velimeşe’de yapmış olduğumuz bu yatırımlarla zaten gençlerimizin önünü açmak konusunda gerekli olan çalışmaları yaptık. Bundan sonra da daha büyüklerinin yapılabilmesi için başta meclis başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop hocamızın öncülüğünde sayın milletvekilimiz Çiğdem Koncagül ile hep beraber çalışmalarımızı omuz omuza devam ettiriyoruz. Umarım 2022 yılı içerisinde bu konuyla ilgili müjde verme şansımız olur” diye konuştu. 

“ÇORLU VE ERGENE’DE STADYUM İHTİYACI VAR”
2022 bütçesine Ergene için bir stadyum projesi konusunun sorulması üzerine Yel, “Şu anda o çalışmalarımız devam ediyor. Projede var olan bir yatırım gözükmüyor şu anda ama bütçe yeni yapılıyor, dolayısıyla bizim de mücadelemiz devam ediyor. Hem Çorlu’nun hem de Ergene ilçemizin ihtiyacını karşılayacak bir stadyuma ihtiyaç var.  Bunu biliyoruz ve yukarıda da dile getiriyoruz” şeklinde konuştu. 

“DEVLET TARAFINDAN YAPILMIŞ TESİSLER VAR”
Futbol burada artık var diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ise, “Dünde vardı, bugün de var, yarın da var olacak. O yüzden belki bir bölgeye olmaz ama ortak bir noktaya Çerkezköy, Kapaklı, Ergene ve Çorlu’yu kapsayacak bir stadyum olabilir mi, olabilir. Gelecek hafta sonu Afyon’a maça gideceğiz. Afyon’da termalden dolayı 11 tane nizami stat var. Bakanlık 10 tane daha yapacak. Trabzon’a gidiyoruz öyle, Rize’de öyle her tarafta TFF tarafından devlet tarafından yapılmış tesisler var” dedi. 


Ziyaret kapsamında Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, Ergene Belediyesi Naim Süleymanoğlu Tesisleri hakkında Tekirdağ Milletvekili Yel ve beraberindekilere bilgiler verdi. Başkan Yüksel ile Milletvekili Yel’in masa tenisi de oynadıkları programda Ergene Velimeşespor Kulüp Başkanı Serkan Bezgin de Mustafa Yel’e üzerinde adının yazılı olduğu 59 numaralı Ergene Velimeşespor forması takdim etti.