• Ergene Aşevi Cemevi İnşaatı Yükseliyor
  • Ergene Aşevi Cemevi İnşaatı Yükseliyor
Ergene

Ergene Aşevi Cemevi İnşaatı Yükseliyor

  • 13 Ekim 2021
  • 486 Kez Okundu

Ergene’de geçtiğimiz ay temeli atılan Ergene Sosyokültürel Tesis Cem Evi ve Aşevi inşaatının çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Ergene ilçesi Sağlık Mahallesi’nde yaptırılacak olan Ergene Sosyokültürel Tesis Cem Evi ve Aşevi’nin inşaatı yükseliyor. Bir ay önce büyük ve görkemli bir törenle temel atma töreni gerçekleşen Ergene Sosyokültürel Tesis Cem Evi ve Aşevi inşaatı kısa sürede uzun bir yol kat etti. 8 ay gibi kısa bir sürede tamamlanacak olan proje 1780 metrekare inşaat alanına sahip. Bodrum, zemin ve normal kat olmak üzere 3 kattan oluşacak. Zemin katta aşevi, mutfak, gıda deposu, bay-bayan-engelli wc, çok amaçlı salon (sohbet odası), bay - bayan abdesthane bulunacak. Birinci katta ise etkinlik alanı (cem alanı), 2 adet idari oda (1 tanesi dede odası), kütüphane, 2 adet derslik, bodrum katta ise; cenaze yıkama, morg, bay- bayan mescit ve teknik hacimler yer alacak.
Ergene Sosyokültürel Tesis Cem Evi ve Aşevi’nin inşaatının hızlı bir şekilde ilerlediğini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene halkımıza söz verdiğimiz, yeni dönem projelerimizden biri olan Ergene Sosyokültürel Tesis Cem Evi ve Aşevi’nin inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Bu güzel tesisimizi 8 ay gibi kısa bir süre içinde tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.
7 yıllık bir özlemi de hayata geçireceklerini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ergene’de halkımıza her alanda en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. İlçemizde eksik olan bu güzel projemizi de önümüzde ki sene tamamlamış olacağız. Ergene Sosyokültürel Tesis Cem Evi ve Aşevi’nin inşaatında emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.