• Belediye Personeline Yangın Eğitimi Verildi
  • Belediye Personeline Yangın Eğitimi Verildi
Ergene

Belediye Personeline Yangın Eğitimi Verildi

  • 28 Temmuz 2021
  • 549 Kez Okundu

Ergene Belediyesi personeline uzman eğitmenler tarafından yangın eğitimi verildi. Ev, iş yeri ve oluşabilecek her hangi bir yangına karşı teorik ve pratik yangın eğitini alan belediye personeli ayrıca yangın söndürme tatbikatı da yaptı.
Ergene Belediye personeline yönelik yangın eğitimi verildi. Ulaş Belediye Düğün salonunda verilen eğitimde belediye personeline olası yangın durumlarında yapılması gerekenler, yangın çıkmaması için gerekli tedbirlerin alınması, iş yerlerinde acil durunlar hakkında yönetmelik ve binaların yangından korunması hakkında ki yönetmelik hakkında bilgiler verildi. Ulaş Belediye Düğün salonunda ki teorik ve pratik eğitimin ardından Belediye garaj kısmında personele yangın söndürme tatbikatı yapıldı. Tatbikatta yangın söndürme tüpünün kullanım şekli ve yangın söndürme konusunda eğitim verildi.

Belediye personelinin yangın söndürme eğitimi almasının önemine değinen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Belediyemiz personelinin çıkan acil bir duruma yerinde müdahale edebilmesi çok önemli. Çalışanlarımızın yaşayabilecek her hangi bir yangın durumunda olaya hızlı ve etkili bir şekilde müdahale edebilmesi hayati önem arz ediyor. Eğitimlere öncelik vererek hem iş güvenliği konusunda çalışanlarımızı bilgilendiriyor hem de gündelik hayatlarında da faydalı olacak bilgiler edinmelerini sağlıyoruz” dedi.