• Başkan Ata'nın Girişimleriyle, İlkokul Yenileniyor
  • Başkan Ata'nın Girişimleriyle, İlkokul Yenileniyor
Çorlu Güncel

Başkan Ata'nın Girişimleriyle, İlkokul Yenileniyor

  • 15 Temmuz 2021
  • 372 Kez Okundu

Marmaraereğlisi, Yeniçiftlik Mahallesi’nde bulunan Nizamaettin Demirdöven İlkokulu, TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop önderliğinde yenileniyor.Marmaraereğlisi Belediyesi işbirliği ile gerçekleşecek olan depreme karşı yenileme çalışmasında okul için projelendirme çalışmaları tamamlandı ve imzalar atıldı. 2019 yılında gerçekleşen depremde ciddi bir hasar gören ve öğrencilerin eğitim görmesi mümkün olmayan bina kısa bir süre içerisinde tahliye edilmiş okulun öğrencileri de çevre okullarda eğitimlerine devam etmiştir. Okulda eğitim gören öğrenciler için yeni bir okulun inşa edilmesi gerekli bir ihtiyaç haline gelmiştir.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı hikmet Ata’nın konuya el atması üzerine gerekli görüşmeler yapılmış ve Prof Dr. Mustafa Şentop’un öncülüğünde işbirliği protokolü imzalanarak Nizamaettin Demirdöven ilkokulunun yeni binası için ilk adım atılmıştır. TBMM Başkanı Prof Dr. Mustafa Şentop’un önderliğinde protokolü imzalayan Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata; depremin Türkiye'nin kaçınılmaz bir gerçeği olduğunu vurgulayarak; “TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop Hocamızın önderliğinde; Nizamettin Demirdöven İlköğretim Okulu’nun yeniden inşa edilmesi için ilk adımı atmış bulunmaktayız. Depremde hasar gören ilkokulumuz öğrencilerimiz için büyük bir tehdit oluşturmaktaydı. Bu kapsamda okulumuzu daha dayanaklı hale getirmek öğrencilerimize daha sağlıklı koşullarda eğitim sunmak, elzem bir ihtiyaç haline gelmiştir. Tekirdağ Valimiz Sayın Aziz Yıldırım, İlçe Kaymakamımız Sayın Sıdkı Zehin, Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz Sayın Kaan Sinan Tohumcu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ersan Ulusan, ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Eşref Hızlı’nın da katılımı ile gerçekleştirdiğimiz toplantıda, işbirliği protokolümüz imzalanmıştır. İlçemizin dört bir yanına dağılarak eğitimini sürdürmeye çalışan öğrencilerimize müjdeler olsun. Belirlenen süre içerisinde okulumuzu inşa edip asıl sahibi olan öğrencilerimize teslim edeceğiz. İlçemiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

İşbirliği protokolünün imzalanmasının ardından konu ile ilgili açıklama yapan TBMM Başkanı Prof Dr. Mustafa Şentop; “Marmaraereğlisi Belediye Başkanımız Sayın Hikmet Ata öncülük ediyor ve akabinde okulun yapımı, inşası ile ilgili çalışmalara başlayacak. 12 ay gibi bir zaman içeresinde tamamlanması planlanıyor. Bu okuldaki öğrenciler başka okullarda eğitim öğretim görüyor. Bu bakımdan bir an önce tamamlanması lazım. Ben teşekkür ediyorum Marmaraererğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata’ya ve emeği olan diğer arkadaşlarımız; Sayın Valimiz, Kaymakamımız, Çevre ve Şehircilik İl Müdürümüz ve İl Milli eğitim Müdürümüz. Hayırlı olsun, en kısa sürede tamamlanması için dua ediyoruz, konuyu takip ediyoruz” İfadelerini kullandı.