• Ergene'de Tarla Yollarına Bakım
Ergene

Ergene'de Tarla Yollarına Bakım

  • 09 Temmuz 2021
  • 522 Kez Okundu

Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından bahar aylarının gelmesiyle birlikte bozuk tarla yollarında başlatılan bakım çalışmaları ile çiftçilere destek olunuyor.
Ergene Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler Ergene Belediyesine ait iş makinaları ile kırsal mahallelerde bakım çalışmalarına başlarken hasat zamanında tarlalarına giden çiftçilere büyük kolaylık sağlanmış olunuyor. İlçe genelinde buğday hasadının yapıldığı şu günlerde, kış ve bahar aylarında alınan yağışlar nedeniyle bir hayli bozulan tarla yollarının greyderle bakım çalışmaları hasat dönemi boyunca devam edecek. Böylelikle Ergene’de bulunan tüm çiftçilerin tahıl ürünleri ve ay çiçeği hasadı daha iyi şartlarda gerçekleştirmeleri sağlanacak.

Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel konu ile ilgili olarak yapmış olduğu açıklamasında, “Ergene Belediyemiz tarafından bozuk tarla yollarında başlattığımız onarım çalışmalarıyla çiftçilerimize kolaylık sağlamış oluyoruz. Düzeltilen yol koşulları sayesinde çiftçilerimiz tarlasına giderken hem zamandan hem de yakıttan kazanıyor. Bilindiği gibi kış günlerinde tarlalarda yapılan gübreleme ve ilaçlama çalışmaları sırasında yollar zorlu hava şartlarının etkisiyle bozuluyor. Hasat zamanı gelip de havalar ısındığında katılaşan zemin çiftçilerin tarlasından ürünleri çıkarmasını güçleştiriyor. Ayrıca geçmişte bozuk olan yollardan dolayı meydana gelen traktör ve römork devrilmelerinin de önüne geçilmiş oluyor. Kısaca özetleyecek olursak Ergene Belediyesi hasat döneminde de çiftçisinin yanında” dedi.