• Yaz Futbol Okulu Kursları Düzenleniyor
  • Yaz Futbol Okulu Kursları Düzenleniyor
Ergene

Yaz Futbol Okulu Kursları Düzenleniyor

  • 01 Temmuz 2021
  • 516 Kez Okundu

Ergene Belediyesi öğrencileri spora teşvik etmek adına okulların tatile girmesinin ardından Ergene’de yaz futbol okulu kursu düzenleyecek. Futbol okulu kursuna kayıt olmak isteyenler kursların yapılacağı halı sahalara başvurmaları gerekiyor.
Ergene Belediyesi tarafından her yıl yaz döneminde düzenli olarak gerçekleştirilen yaz kursları okulların tatile girmesinin ardından bu sene de düzenlenecek. 8-14 yaş gruplarından oluşacak olan yaz futbol kursu kayıtları 2 Temmuz tarihinde başlıyor. Kurslara kayıt yaptırmak isteyen aileler çocuklarının kimlik fotokopileri, çocuğun ve velinin ikamet belgesi ile Sağlık mahallesi, Yeşiltepe mahallesi ve Marmaracık mahallelerinde ki halı sahalara başvuru yapmaları gerekiyor. Futbol konusunda uzman öğretmenler eşliğinde yaz futbol kurslarında eğitim görecek olan öğrenciler yaz dönemin de hem spor yapacak hem eğlenecek. 

Yaz Futbol Kursu ile ilgili olarak Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel yaptığı açıklamada, “Gelecek nesillerde sağlıklı yaşam ve spor bilincinin geliştirilmesi amacıyla her yıl farklı alanlarda yaz okulu kursu açıyoruz, bu yılda okulların tatile girmesiyle birlikte Ergenemizde ücretsiz futbol yaz okulu kursunu başlatacağız. Çocuklarımızı kötü alışkanlıklardan uzak tutarak onları spora yönlendireceğiz. Öğrencilerimiz bu kurs sayesinde yaz tatillerini spor yaparak iyi bir şekilde geçirecek” dedi.