• Ergene'de Sinek Ve Haşerelere Karşı İlaçlama
Çorlu Güncel

Ergene'de Sinek Ve Haşerelere Karşı İlaçlama

  • 15 Haziran 2021
  • 180 Kez Okundu

Ergene Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri hava sıcaklıklarının artması ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte karasinek, sivrisinek ve çeşitli haşerelerin üreme alanlarında ki çalışmalarını sürdürüyor.
Toplum sağlığını tehdit altına alan Korona virüsün yayılma riskine karşı dezenfekte çalışmalarına aralıksız ve yoğun bir şekilde devam eden Ergene Belediyesi ekipleri, diğer taraftan da vatandaşların daha rahat bir yaz sezonu geçirmesi amacıyla larva, sivri sinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarında bulunuyor. Ergene ilçesinde hafta içi belirlenen programlar dahilinde akşam saatlerinde mahallelerde ilaçlama çalışmalarında bulunan ekipler gece yarılarına kadar ilaçlama çalışmalarını titizlikle sürdürüyor.

Ergene halkının sineksiz bir yaz geçirmesi için zaman gözetilmeksizin 24 saat kesintisiz ilaçlama yaptıklarını ve ilaçlama ekiplerinin çalışmalarını yakından takip ettiğini belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Yaz aylarıyla gelmesiyle birlikte artan sivrisinek, karasinek ve haşerelere karşı ilçemizin tüm mahallelerinde belirli saatlerde ilaçlama çalışmalarında bulunuyoruz. Önceliğimiz haşerelerin üreme kaynağı olan yerler. Yaz ayları boyunca sürecek olan çalışmalarımızla vatandaşlarımızın haşerelerden, sineklerden ve sinek vasıtasıyla hastalıklardan uzak, rahat bir yaz dönemi geçirmelerini amaçlıyoruz” dedi.

Haşere ve sineklerin üremesinde en önemli etkenlerin çöp ve evsel atıklar olduğunu belirten Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, vatandaşlara çöplerini ağzı kapalı poşetlerde hijyen şartlarına uygun bir şekilde çöp konteynerlerinin içine atmaları gerektiği uyarısında bulundu.